Domů » Bleskovky » Xiaomi pořádá 27. července tiskovku: Představí svůj první ultrabook?

Xiaomi pořádá 27. července tiskovku: Představí svůj první ultrabook?

Společnost Xiaomi koná příští týden 27. července tiskovou konferenci, na níž představí minimálně jeden hardwarový produkt – smartphone Redmi Pro. Může jich být ale mnohem víc.

xiaomievent

Redmi Pro

Představení modelu Redmi Pro prozradilo Xiaomi na čínské sociální síti Weibo, avšak žádné bližší informace k tomuto modelu neprozradilo. Snad jen, že novinka bude odhalena za přítomnosti malého mysteriózního partnera čínské společnosti.

redmi pro

Pokud se potvrdí data benchmarku GeekBench, má Xiaomi Redmi Pro pohánět čipset MediaTek Helio X25 za pomoci 4 GB RAM. Telefon má běžet na Androidu 6.0 Marshmallow, který bude zahalen do tradičního kabátku MIUI.

Redmi Note 4

Redmi Pro není zdaleka jediné zařízení, které by mohlo Xiaomi v příštím týdnu představit. Dlouze se spekuluje o tabletofonu Redmi Note 4, který má dostat do výbavy 5,5″ displej, čipset MediaTek Helio X20, 3 GB a nadstandardní úložiště o kapacitě 64 GB.

Údajná podoba Redmi Note 4
Údajná podoba Redmi Note 4

Fotoaparáty mají mít rozlišení 13 a 5 megapixelů, přičemž ten na zádech by mohl dostat dvě čočky. Baterie Redmi Note 4 má mít kapacitu 4 100 mAh.

note 4

Mi Note 2

Zapomenout nesmíme ani na nedávno spekulovaný tabletofon Mi Note 2, který má disponovat velkým displejem a špičkovou výbavou v čele s čipsetem Qualcomm Snapdragon 821 a 6 GB RAM (více informací).

25

Mi Book

Xiaomi může v příštím týdnu překvapit a představit svůj první notebook, respektive ultrabook. O něm se také hovoří již nějakou dobu, v minulém týdnu začaly internetem kolovat první informace o jeho údajné výbavě. Pokud jsou založeny na pravdě, můžeme se těšit na dva modely s úhlopříčkami displejů 11 a 13 palců. Větší z obou modelů má pohánět čipset Intel Core i7-6500U (Skylake) za asistence 8 GB RAM.

mb

Notebook má postrádat dotykový displej, avšak za to má být vybaven širokou paletou portů, mezi nimiž nebude chybět ani oboustranné USB-C. Na notebooku má běžet operační systém Windows 10. Cena nejlevnější 11″ varianty má údajně začínat na 2 999 CNY, což je v přepočtu asi 11 tisíc korun bez DPH.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Mr. Arakin (neregistrovaný)

    Z ceho na co ho „prestavi“? ;-)

  2. Vit (neregistrovaný)

    Pokud vím, 6500U je z řady Skylake, nikoliv „Skylike“ :).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).