Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Note 2 Pro má být bestie se Snapdragonem 821 a 6 GB RAM

Xiaomi Mi Note 2 Pro má být bestie se Snapdragonem 821 a 6 GB RAM

Čínský drak Xiaomi se chystá po roce a půl uvést na trh pokračovatele tabletofonů Mi Note a Mi Note Pro (recenze). Pokud se potvrdí informace z čínských serverů, odehraje se premiéra někdy v druhé polovině srpna. Samotné Xiaomi na nové tabletofony láká následujícím plakátem, který naznačuje, že řada Mi Note 2 bude větší, než vlajková loď Mi 5.

25

To ostatně u tabletofonů není žádné překvapení, velikostí určitě současný vlajkový model předčí, a možná mu ukážou záda i ve výkonu, minimálně varianta s přízviskem Pro. Pokud se potvrdí aktuální spekulace, bude Xiaomi Mi Note 2 Pro pohánět nejnovější Qualcomm Snapdragon 821 za pomoci 6 GB operační paměti. Zařízení má disponovat 5,5″ AMOLED displejem s Full HD rozlišením a maximálním jasem 500 nitů. Úložiště typu UFS2.0 má nabídnout kapacitu 128 GB, v nabídce se má nicméně objevit i varianta se 4 GB RAM a 64GB pamětí.

xiaomi mi note pro
První generace Mi Note Pro

Tabletofon má dále dostat fotoaparát s rozlišením 12 MPx a čtyřosou optickou stabilizací. Rozlišení čelní kamerky neznáme, avšak víme, že se na přední straně pod displejem bude nacházet senzor otisků prstů. Posledním známým údajem je kapacita baterie, která má činit 3 700 mAh.

Od Xiaomi můžeme tradičně očekávat konkurenceschopnou cenu, a zřejmě také absenci podpory evropských pásem LTE.

Xiaomi Mi Note 2 můžete zakoupit v obchodě Beryko.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Martin P. (neregistrovaný)

    budu se opakovat ale z bestie za 13000,- a víc v základu se dnes již nikdy na zadek neposadí. Ten „sweet spot“ byl u Xiaomi posazen v dobách 3G na urověň značkové střední třídy s mnoha parametry highendu… jenže doba se mění.

    Pokud vývoj půjde dál podle zpráv integrace aplikací MS, zamčení\zakodování boot loaderu a možný konec komunitníchi MIUI ROM ( autorská práva na MS software)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).