Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Xiaomi odhalilo nové elektrokoloběžky. Známe jejich parametry i české ceny

Xiaomi odhalilo nové elektrokoloběžky. Známe jejich parametry i české ceny

Společnost Xiaomi dnes představila nové produkty určené pro Evropu. Kromě nového náramku Mi Smart Band 5 jsme se dočkali uvedení i tří nových elektrických koloběžek Mi Scooter, které jsou v našich končinách velmi oblíbené.

Mi Electric Scooter Pro 2

Vlajkovou lodí nových koloběžek je model Mi Electric Scooter Pro 2. Toto přibližovadlo ctí design minulých modelů, avšak dostává silnější 300W motor, který zvládne až 20% stoupání. Maximální rychlost koloběžky je regulována na 25 km/h, akumulátor s kapacitou 12 800 mAh dokáže zajistit dojezd až 45 kilometrů na jedno nabití.

mi scooter pro 2 5

Novinkou Mi Electric Scooter Pro 2 je LCD displej, na kterém lze zobrazit spoustu parametrů – rychlost, zvolený režim, zbývající dojezd apod. Díky Bluetooth konektivitě lze veškeré statistiky sdílet se spárovaným telefonem. Skrze něj lze koloběžku i bezdrátově zamykat.

mi scooter 1s 7

Xiaomi také při návrhu novinky dbalo na bezpečnost, takže se můžeme těšit na duální brzdový systém obsahující 120mm brzdné kotouče a eABS s rekuperací. Pneumatiky jsou nově vyztužené a mají ještě lépe absorbovat otřesy ze silnice. Vylepšen byl i světlomet s výkonem 2 Watty, který má zajistit osvětlení až 10 metrů před koloběžkou.

mi scooter pro 2 3

Koloběžka Mi Electric Scooter Pro 2 váží 14,2 kilogramu, a umí se složit např. pro umístění v zavazadelníku automobilu. Nabíjení z 0 na 100 procent zabere 8,5 hodin.

mi scooter 1s 6

Cena a dostupnost

Xiaomi Mi Electrics Scooter Pro 2 dorazí na náš trh koncem července, na českém trhu bude koloběžka stát 16 999 korun.

K dispozici bude i levnější Mi Electric Scooter 1S s menším akumulátorem, slabším 250W motorem a dojezdem 30 km.

Poslední z novinek je koloběžka Mi Electric Scooter Essential, kterou seženete už za 10 990 korun, musíte se však spokojit s dojezdem pouze 20 kilometrů, maximální rychlostí 20 km/h a absencí LCD displeje.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments