Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi VR Play 2 oficiálně: konečně dostupná virtuální realita

Xiaomi Mi VR Play 2 oficiálně: konečně dostupná virtuální realita

Společnost Xiaomi včera představila nástupce své helmy pro virtuální realitu Mi VR Play. Vylepšení jsou spíše kosmetická – náhlavní souprava je lehčí, je vyrobena z příjemnějšího materiálu na dotyk a také obsahuje (neviditelné) otvory pro lepší chlazení zařízení, které dovnitř umístíte.

xiaomi-vr

Jinak je Mi VR Play 2 stále stejné pasivní řešení, podobně jako Cardboard od Google. Naštěstí vám novinka neudělá díru do peněženky, za používání VR aplikací a her, či sledování 360° videí zaplatíte v případě Xiaomi pouze 99 juanů, což je v přepočtu asi 360 korun bez DPH. Headset se začne podávat 19. dubna v Číně, k nám se patrně dostane pouze neoficiální cestou skrze některého z dovozců.

Xiaomi Mi VR: recenze virtuální reality

Recenze Xiaomi Mi VR 2.0: povedená virtuální realita, ale zatím tak trochu bez užitku

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Ty prvni bryle byly tragicke. Jsem zvedav, jake budou tyhle…

 2. „konečně dostupná virtuální realita“ jako že dosavadní Google Cardboard za kilo byl mimo možnosti většiny z nás?:)

  • Cardboard není za „kilo“. Což není problém, protože i za konečnou cenu, za kterou se vám to dostane domů, je to pořád nevýznamný nákup. Spíš mám jiný problém – nepovažuju za zajímavý produkt, ve kterém je strčený telefon. Pokud pomineme kvalitativní stránku věci, nelze opominout tu bezpečnostní a to mám na mysli zařízení s baterií před očima. To bych prostě nikdy neudělal.
   Mimochodem, opravdu považujete za VR nepohodlnou krabici z papíru?

   • Úplně stejně jako tuhle plastovou záležitost. Která nemá ani poměrně zásadní popruh přes temeno, takže celá váha je na nose, nic moc.

  • Uni: to „konečně“ v titulku, který jsem Kubovi takto upravoval, bylo myšleno tak, jakože je to první levná VR, co trochu vypadá. Cardboard je přece jenom pořád kus kartonu.

   • No dobře dobře. Tak ještě jen tu téma, že Xiaomi u nás nemá distribuci, tedy se opět dostáváme k tématu toho „dostupná“:)
    Na druhou stranu, „trochu vypadá“ headsetů za pár set jsou plné čínské eshopy že…;)

   • Sedivka u „cardboardu z plastu“ za par stovek snad neni problem. Nebo i to je problem? Ze bych se zacal v drogerii ptat, jestli je sampon dovezeny do CR ofiko nebo je to sedivka.

   • zipiik (neregistrovaný):To se radši ptej, páč nemusí mít shodu s našimi normami (např. dopad na životní prostředí) :)

   • Ja jsem se zbozim pro EU spokojenej :) Ale na tvou odpved asi cekat nemam, co?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).