Xiaomi Mi Pad 5 v obrázcích i parametrech. Těšte se na vysoký výkon a 144Hz displej

mi pad 5

Tablety nejsou tak rychloobrátkové zboží jako smartphony, proto výrobci poměrně výrazně prodloužili interval obměny svých modelových řad. Tablet Xiaomi Mi Pad 4 byl například představen v červnu roku 2018, od té doby jsme se jeho nástupce nedočkali. Doba koronavirová nicméně opět zájem o tuto kategorii probudila, a proto Xiaomi cítí, že je čas přijít s dalším Mi Padem.

Xiaomi Mi Pad 5 bude tablet pro náročné

Na internetu se objevily první rendery chystaného Mi Padu 5 společně se soupisem klíčových parametrů. Pokud se jedná o legitimní únik, můžeme se těšit na velmi dobře vybavené zařízení poháněné čipsetem Qualcomm Snapdragon 870. S ním bude mít tablet přibližně stejný výkon jako loňské vlajkové smartphony a chybět nebude ani podpora sítí 5G.

Pro konzumaci obsahu bude připravena obrazovka s Quad HD rozlišením a obnovovací frekvencí 144 Hz, přičemž dotyková plocha má snímat prst ve frekvenci 480 Hz. Zobrazovač má být typu LCD a bude jej překrývat ochranné sklo Gorilla Glass. Hovoří se i o podpoře stylusu.

mi pad 5 2

Záda tabletu mají být hliníková, v jejich rohu máme najít fotomodul v designu Xiaomi Mi 11, ovšem s odlišnou sestavou kamer; Xiaomi údajně do tabletu osadí snímače s rozlišením 20 a 13 megapixelů. Tablet má ve svých útrobách ukrývat akumulátor s kapacitou 10 000 mAh, s nímž bude vážit 510 gramů. V pase naměříme 8,13 mm, v bočním rámečku navíc najdeme čtečku otisků prstů.

Xiaomi Mi Pad 5 údajně dorazí ve čtyřech paměťových konfiguracích; nejlevnější varianta s 8 GB RAM a 128GB pamětí má přijít na 3 999 CNY (13 333 korun bez DPH), nejvyšší konfigurace s 16 GB RAM a 1TB pamětí bude stát 5 499 CNY (18 333 korun bez DPH). Datum odhalení je zatím neznámé.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku