TOPlist

Xiaomi Mi Mix Alpha II má šokovat 360° displejem. Takto bude vypadat

xiaomi mi mix alpha ii 2

Futuristický smartphone Xiaomi Mi Mix Alpha byl pouze prototypem, který se nakonec na pulty obchodů nedostal, to ovšem neznamená, že Xiaomi nemůže tento koncept rozvíjet dál. Jak ukazují první obrázky z patentové přihlášky, které „přemaloval“ server LetsGoDigital, mělo by se opět jednat o velmi netradiční zařízení.

xiaomi mi mix alpha ii 1

Dostane pokračovatel Mi Mix Alpha skutečný 360° displej?

Společnost Xiaomi se u prvního Mi Mix Alpha chlubila tím, že plocha displeje zabírá 180,6 % půdorysných rozměrů telefonu. Jak je to možné? Jednoduše. Displej totiž nevyplňoval pouze přední stranu, ale i boky a část zad, kde jej přetínal vertikální pruh s fotoaparáty. A právě ten by Xiaomi chtělo u příští generace odebrat a posunout tabulkovou hodnotu „screen-to-body“ ratio ještě dál.

Podle obrázků z patentové přihlášky nemá mít displej Xiaomi Mi Mix Alpha II konec ani začátek, prostě bude obepínat celé zařízení dokola. Zda má toto řešení nějaký smysl, nechme stranou, zde spíše půjde o demonstraci toho, že „to jde“. A kam Xiaomi umístí fotoaparát? Dle všeho do výsuvného mechanismu v horní straně telefonu. Podle patentové přihlášky se má jednat o kompletní sestavu hlavního fotoaparátu obsahující tři čočky, přičemž tato sestava bude plnit funkci i selfie kamery; pouze bude záležet na tom, jak zařízení otočíte.

Na horní části telefonu se také bude nacházet zamykací tlačítko, neboť na stranách pro něj z pochopitelných důvodů nezbylo místo. Spodní strana pak má obsahovat USB-C konektor a překvapivě i sluchátkový jack. Žádné další specifikace zatím známé nejsou, neboť tento projekt navenek zatím existuje pouze na papíře. Zda se dočkáme i demonstrace funkčního kusu, je zatím těžké předpovídat.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku