Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Mix Alpha II má šokovat 360° displejem. Takto bude vypadat

Xiaomi Mi Mix Alpha II má šokovat 360° displejem. Takto bude vypadat

Futuristický smartphone Xiaomi Mi Mix Alpha byl pouze prototypem, který se nakonec na pulty obchodů nedostal, to ovšem neznamená, že Xiaomi nemůže tento koncept rozvíjet dál. Jak ukazují první obrázky z patentové přihlášky, které „přemaloval“ server LetsGoDigital, mělo by se opět jednat o velmi netradiční zařízení.

xiaomi mi mix alpha ii 1

Dostane pokračovatel Mi Mix Alpha skutečný 360° displej?

Společnost Xiaomi se u prvního Mi Mix Alpha chlubila tím, že plocha displeje zabírá 180,6 % půdorysných rozměrů telefonu. Jak je to možné? Jednoduše. Displej totiž nevyplňoval pouze přední stranu, ale i boky a část zad, kde jej přetínal vertikální pruh s fotoaparáty. A právě ten by Xiaomi chtělo u příští generace odebrat a posunout tabulkovou hodnotu „screen-to-body“ ratio ještě dál.

xiaomi mi mix alpha ii 2

Podle obrázků z patentové přihlášky nemá mít displej Xiaomi Mi Mix Alpha II konec ani začátek, prostě bude obepínat celé zařízení dokola. Zda má toto řešení nějaký smysl, nechme stranou, zde spíše půjde o demonstraci toho, že „to jde“. A kam Xiaomi umístí fotoaparát? Dle všeho do výsuvného mechanismu v horní straně telefonu. Podle patentové přihlášky se má jednat o kompletní sestavu hlavního fotoaparátu obsahující tři čočky, přičemž tato sestava bude plnit funkci i selfie kamery; pouze bude záležet na tom, jak zařízení otočíte.

Na horní části telefonu se také bude nacházet zamykací tlačítko, neboť na stranách pro něj z pochopitelných důvodů nezbylo místo. Spodní strana pak má obsahovat USB-C konektor a překvapivě i sluchátkový jack. Žádné další specifikace zatím známé nejsou, neboť tento projekt navenek zatím existuje pouze na papíře. Zda se dočkáme i demonstrace funkčního kusu, je zatím těžké předpovídat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Xiaomi me vzdycky sokovalo. Displejem to zatim ale nebylo :D

  • Pokud to nebude čistě eSIM zařízení, pak přemýšlím, kudy by se tam SIM karta dostala, nahoře výsuvný modul, dole jack a USB-C.

  • Koukam na Mi 9T Pro a bez problemu na jedne strane SIM, USB-C. mikrofon, reprak. Nacpat tam navic jack nevypada neresitelne.

  • Dekuji za doplneni znalosti. Vlajkovky od Xiaomi (rada Mi) se mi pod ruce nedostavaji a co si budeme nalhavat, velka cast vyrobcu uz jacka neintegruje. Muj Galaxy S10e ho jeste ma, ale slot na SIM je nahore, kde by Alpha 2 mela vysuvny fotomodul. Obecne Xiaomi fandim, a vlastne kazdemu, kdo prichazi s neotrelymi koncepty. Nemuzem si myslet, ze telefon naporad zustane jen placka s displejem na cele jedne strane a tim skoncime.

 2. Vypadá to moc hezky, praktické to ale určitě není. Jakýkoliv pád rozbije displej. A tento určitě nebude nejlevnější.

  • Jako technologicke cviceni dobre. Ale koupi to jen cvok… Realne nepoužitelné…

 3. Zlatá stará MI A2 dodnes mám ji 4roky funguje úžasně, pořád rychlý mobil nádherný dising.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).