Xiaomi Mi 9 má být první smartphone se Snapdragonem 8150. Známe i ostatní parametry

Qualcomm přesedlává u svých vlajkových čipsetů na modernější 7nm výrobní proces a s touto změnou zřejmě dojde i k jejich novému označování. Nástupce Snapdragonu 845 se nebude jmenovat podle zaběhlých zvyklostí Snapdragon 855, ale Snapdragon 8150. Dostane se do velké části vlajkových smartphonů v příštím roce, přičemž vůbec první má být Xiaomi Mi 9.

Xiaomi Mi Store Hradec Králové

Xiaomi Mi 9 dorazí v první půlce příštího roku

Alespoň to tvrdí zdroje blízké serveru GizChina, které uvádějí, že telefon bude představen někdy v první polovině příštího roku. Loňský model Mi 8 byl představen až v červnu; pokud má být Mi 9 skutečně první, očekáváme výrazně dřívější termín. Mezi 25. a 28. únorem se totiž v Barceloně bude konat tradiční veletrh MWC, kde obvykle bývají představovány nejvybavenější smartphony s novými čipsety od Qualcommu.

Xiaomi Mi Mix 3: vysouvací konstrukce, keramická záda, 10 GB RAM a perfektní fotoaparát

Čtečka otisků prstů v displeji a tři čočky fotoaparátu

Xiaomi Mi 9 má disponovat zbrusu novým třičočkovým fotoaparátem, jehož hlavní člen bude postaven na 48Mpx čipu Sony IMX586. Telefon má dále dostat do výbavy 6 nebo 8 GB RAM, chybět nemá ani čtečka otisků prstů vsazená přímo do displeje a bezdrátové dobíjení.

Nutno podotknout, že vůbec prvním zařízením vybaveným čipsetem Qualcomm Snapdragon 8150 se stal ohebný tablet Royole FlexPai z minulého týdne, ten ale zřejmě nebude mít žádný velký tržní dosah.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Michal121 (neregistrovaný)

    Hej Karásku, jedno je jistý. A to, že Xiaomi rozhodně nebude prvním telefonem s S855 (zatím nebylo potvrzeno jiný označení). A rozhodně se objeví na MWC v Barceloně, pokud nedojde k překvapení a eukáže se už na CES v Las Vegas. Vzhledem k situaci v Sony, bych se skoro vsadil, že ano a že první telefon s tímto procesorem bude nástupce XZ3, stejně jako to bylo v případě XZ2. Docela se těším na ty protáhlý xichty, až bude muset Xiaomi čekat až na něj dojde řada, stejně jako u S845 (tam čekali všichni až na ně dojde řada, kromě Sony ovšem a Samsungu). Ale doufat můžeš, to nic nestojí.
    P.S. Můžeš mě i smazat, jak tak rád činíš.

    • Martin (neregistrovaný)

      Mi5 byl první s S820, dále název je dávno potvrzený přímo od QC, za další první nebude ani xiaomi ale FlexPai který to představil a byl tam vidět Cpu S8150

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel