Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 8 bude dostupný globálně. Dorazí i v odlehčené verzi

Xiaomi Mi 8 bude dostupný globálně. Dorazí i v odlehčené verzi

Už zítra představí společnost Xiaomi svůj nový vlajkový smartphone nazvaný Mi 8. Čínská firma zahájila v posledních měsících poměrně masivní globální expanzi, a tak se konečně můžeme těšit i na globální dostupnost chystaného smartphonu.

Zpočátku má být smartphone Xiaomi Mi 8 dostupný pouze na čínském trhu, krátce poté by se však měl dostat i na dalších trzích; podle oficiální upoutávky to má být Egypt, Francie, Indie, Itálie, Indie, Rusko, Španělsko, Thajsko a Vietnam. My můžeme jen doufat, že se mezi těmito zeměmi objeví později i Česká republika.

Bude čtečka otisků opravdu v displeji?

Na internetu se začaly krátce před premiérou objevovat nové, detailnější rendery Xiaomi Mi 8, které odhalují přítomnost čtečky otisků prstů na zádech, přestože se spekuluje o její integraci do displeje.

Nabízí se několik variant – buď Xiaomi Mi 8 čtečku otisků prstů zabudovanou do displeje nedostane, případně firma vsadí na obě řešení (podobně jako Porsche Design Huawei Mate RS), anebo bude čtečka v displeji přítomna pouze u některých variant.

Xiaomi Mi 8 SE

Chystaný smartphone totiž bude zřejmě představen ve více příchutích; podle zdrojů z Číny se máme kromě standardní verze dočkat modelu Mi 8 SE, který má být jakousi odlehčenou variantou.

Telefon má mít mírně odlišný design, bude vypadat podobně jako Mi Mix 2S, akorát s výřezem v displeji. Tento model by mohl oproti standardnímu Mi 8 přijít o některé prvky, jako je například zmíněná čtečka otisků prstů v displeji. Kromě toho jej má pohánět slabší čipset Snapdragon 710, který byl představen v minulém týdnu.

Qualcomm Snapdragon 710 oficiálně: vyšší střední třída s umělou inteligencí

Chybět nemá duální fotoaparát s prvky umělé inteligence na zádech, a 20Mpx selfie kamerka vpředu. Pokud se existence odlehčené varianty potvrdí, jsme zvědaví, jaké kompromisy Xiaomi zvolí a jakou cenu za tento telefon nasadí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Špatná zpráva je, že v dostupnosti není uvedeno Německo. Důvodem může být chybějící B20 pro LTE, který se v ČR i Německu pro LTE používá. Jiný důvod nevidím.

    • vsetky xiaomi telefony ktore sa predavaju ako global maju komplet europske LTE pasma. To ze neni nemecko znamena ze tam asi nemaju este oficialne zastupenie predpokladam. Takze tohoto by som sa vobec nebal.

  2. Tak telefony levne dovezou, ale na co telefon? Radsi kdyby dovazeli levnejsi chleba

  3. Tak ta SE varianta se mi designove libi mnohem vic. Snad u ni nasadi xiaomi i prijemnou cenu :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).