Xiaomi Mi 5c odhaluje výbavu i vzhled. V přípravách je i originální telefon s e-ink displejem

Společnost Xiaomi ještě letos údajně neřekla poslední slovo, naopak se chystá ještě něco vymáčknout ze jména svého současného vlajkového modelu Mi 5, který před dvěma týdny dostal sourozence Mi 5s a Mi 5s Plus. Chystaný model má dostat jméno Xiaomi Mi 5c (kódové označení Meri) a výbavu střední třídy.

Telefon má ctít současný designový směr Xiaomi, v němž lze nalézt inspiraci u ostatních výrobců – oválné tlačítko na čelní straně dává vzpomenout na telefony od Samsungu, záda pak připomínají např. telefony od Apple. Tělo zařízení má být kovové, jeho rozměry má předurčovat 5,5″ displej chráněný zakřiveným 2,5D sklem.

Uvnitř Mi 5c má tepat osmijádrový MediaTek P20 s taktem 2,2 GHz podpořený 3 GB RAM, vnitřní úložiště má nabídnout prostor 64 GB. Telefon požene kupředu systém MIUI 8.6.9.6 postavený na Androidu 6.0 Marshmallow. Očekávaná cena se má pohybovat mezi 180 a 230 dolary (4 400 – 5 600 korun bez DPH).

eink-1

Internetem také koluje fotografie neznámého zařízení Xiaomi, obsahující originální prvek – vertikální informační e-ink proužek pod hlavním fotoaparátem na zádech. Zda se jedná pouze o fanouškovský koncept, render prototypu nebo o chystané reálné zařízení, zatím nevíme. I informace o příchodu v letošním roce tak bereme spíše s rezervou.

Xiaomi Mi5s můžete zakoupit v obchodě Beryko.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel