Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 11 Pro se má dobíjet výkonem 80 Wattů… bezdrátově!

Xiaomi Mi 11 Pro se má dobíjet výkonem 80 Wattů… bezdrátově!

Pryč jsou doby, kdy výrobci smartphonů odmítali do svých zařízení instalovat bezdrátové nabíjení, jelikož je oproti tomu kabelovému velmi pomalé a nepřináší příliš dobrý uživatelský zážitek. V posledních letech se obě varianty posunuly výrazně kupředu, a co je důležité, rychlost bezdrátového nabíjení již za tím kabelovým nijak výrazně nezaostává. U chystaného smartphonu Xiaomi Mi 11 Pro by dokonce mohla překonat nové rekordy.

Xiaomi Mi 11 Pro: bezdrátové nabíjení s výkonem 80 Wattů?

Podle uznávaného informátora Digital Chat Station by měla novinka od Xiaomi podporovat bezdrátové nabíjení s výkonem až 80 Wattů, to by znamenalo plné nabití 4 000mAh akumulátoru za pouhých 19 minut. Telefon se pochopitelně nenechá zahanbit ani v kabelovém nabíjení, zde se patrně dočkáme výkonu 120 Wattů, podobně jako u loňského modelu Mi 10 Ultra.

mi 11 pro 1

Pochopitelně takových výkonů nebude možné dosáhnout běžnými nabíječkami, pokud po takto rychlém nabíjení zatoužíte, bude nutná dodatečná investice do nabíječky. Je totiž dost možné, že v balení Xiaomi Mi 11 Pro (stejně jako u základního Mi 11) žádnou nabíječku nenajdeme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Po dvoch rokoch bude bateria tak do.ebana, ze jej nepomoze ani svatena voda.

 2. Že by Xiaomi, Poco atp. následovalo Huawei ??

  USA umístily Xiaomi na černou listinu podniků spojených s ozbrojenými silami. Akcie firmy prudce klesly
  Zdroj: [odkaz]

  • V pořádku, pepíku. S komoušema žádné slitování.

  • Xiaomi popírá vazby na čínskou armádu
   [odkaz]

  • Čína končí rokem 2020 s rekordním přebytkem obchodu
   Bloomberg News
   Čt, 14. ledna 2021

   Export v prosinci vzrostl o 18,1% v dolarovém vyjádření oproti předchozímu roku – měkčí než listopadová nárazová 21,1% expanze – zatímco dovoz vzrostl o 6,5%, což překonalo očekávání ekonomů. Přebytek obchodní bilance ve výši 78,2 miliard USD za měsíc byl vyšší než průměrný odhad 72 miliard USD v průzkumu Bloomberg mezi ekonomy. Za celý rok obchodní přebytek dosáhl 535 miliard dolarů, což je 27% nárůst oproti roku 2019 a nejvyšší od roku 2015.

   Přebytek obchodu s Čínou s USA se v roce 2020 zvýší o 7,1% na 317 miliard USD
   Středa 13. ledna 2021

   Přebytek obchodní bilance Číny se Spojenými státy se v loňském roce prohloubil navzdory částečné obchodní dohodě vyžadující, aby Peking podpořil nákupy, ukazují oficiální údaje ve čtvrtek.

   Když se Donald Trump ujal úřadu před čtyřmi lety a zahájil otřesnou obchodní válku s Pekingem, učinil z Donalda Trumpa uzavření obchodní mezery s Čínou prioritou.

   Údaje čínské celní správy však ukázaly, že přebytek se vyšplhal o 7,1 procenta na 316,9 miliardy USD, přičemž odchozí zásilky byly podpořeny prodejem elektronického zboží a ochranných pomůcek.

   Za celý rok 2020 čínský vývoz vzrostl o 3,6 procenta, i když se dovoz snížil o 1,1 procenta.

  • Pepíku, ta agitka zajímá maximálně tebe :D

 3. Ha, Cmar odhalen…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).