Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 11 Lite odhaluje svou podobu. Dostane plochý displej a čipset střední třídy

Xiaomi Mi 11 Lite odhaluje svou podobu. Dostane plochý displej a čipset střední třídy

Před týdnem se odehrála globální premiéra smartphonu Xiaomi Mi 11, ovšem tím jarní přísun smartphonů od Xiaomi nekončí. Čerstvě odhalený telefon bude členem širší rodiny, kterou by měly doplnit minimálně dva další modely – Mi 11 Ultra a Mi 11 Lite. První jmenovaný jsme viděli nedávno na uniklém videu, nyní se můžeme podívat na obrázky nejlevnější verze.

Xiaomi Mi 11 Lite: plochý displej a slabší čipset

Xiaomi Mi 11 Lite bude dle všeho vypadat prakticky stejně jako základní Mi 11, minimálně zezadu. Fotomodul má stejný tvar i počet čoček, ovšem nedivili bychom se, kdyby jej Xiaomi mírně ořezalo, například v rozlišení hlavního snímače.

xaomi mi 11 lite

Hlavní rozdíl oproti základnímu Mi 11 je vidět na přední straně, ze které Xiaomi odebere zakřivený displej a osadí plochý panel s otvorem pro selfie kameru v levém horním rohu. Okolní rámečky decentně narostou, avšak nebudou nijak obludně velké.

Xiaomi také upraví vnitřní výbavu telefonu, jako motor bude dosazen čipset Qualcomm Snapdragon 732G, což znamená, že telefon nebude podporovat sítě 5G. Tento nedostatek by však mohl „žehlit“ nižší prodejní cenou.

Kdy bude mít Xiaomi Mi 11 Lite premiéru, zatím netušíme, očekáváme však, že se odehraje společně s vrcholovým modelem Mi 11 Ultra (a možná ještě Mi 11 Pro).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. To je nesmysl, však to bude meziroční downgrade. I ta Mi 10 Lite nabízela 5G…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).