Domů » Články » Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro Prodloužená ruka vaší kreativity

Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro Prodloužená ruka vaší kreativity

Hned po telefonování plní dnes chytré telefony roli fotoaparátu, který se stal dokonce jedním z nejdůležitějších parametrů pro jeho výběr. Technologie jdou rychle kupředu a výrobci doslova posouvají hranice možností s každým novým modelem. Z mobilních telefonů se tak stal kapesní počítač se spoustou funkcí a možností, které vám umožní být tím, kým chcete. Své o tom ví i značka Xiaomi, která nedávno uvedla do prodeje modely Mi 10T a Mi 10T Pro (recenze), které jsou pro kreativitu doslova stvořeny. Dali jsme pro vás dohromady pár tipů, jak tyto dva modely maximálně využít a posunout vaše schopnosti na další metu.

Smysl pro detail v ultra vysokém rozlišení

Základem všeho je samozřejmě smartphone a jeho výbava. Doby, kdy byl běžný jeden samostatný snímač, jsou už dávno pryč. Dnes je již u chytrých telefonů standardem selfie kamera, spolu s hlavním fotoaparátem a makro senzorem na zadní straně. Některé telefony dokonce využívají prvky umělé inteligence. Třeba právě nové modely série Mi 10T od Xiaomi. Kromě výše zmíněných s rozlišením 108 a 5 Mpx ve variantě Pro, disponuje smartphone také 13Mpx širokoúhlou kamerou. To nám přináší v podstatě neomezené možnosti práce s fotkami i videem.

Nejlepší tip pro začátečníka? Prostě jen začít

Pokrok postupně vedl i k rozvoji mobilní fotografie jako kategorie v mezinárodních soutěžích. Ohromující snímky dnes díky mobilním telefonům vznikají doslova po celém světě a není nic jednoduššího, než začít objevovat krásu fotografie na vlastní pěst. Až se do toho pustíte, je třeba myslet na to, že jsou stále 2 oblasti, ve kterých smartphony (zatím) nedominují – práce se světlem a zoom.

800 600 Xiaomi Mi 10T
Xiaomi Mi 10T

Proto se maximálně vyplatí pracovat s dobrým přirozeným světlem. Přiblížení je zatím často zajišťováno hlavně softwarově, ale kromě prvků umělé inteligence vidíme také nastupující trend speciálních makro kamer. Příkladem za všechny novinka Mi 10T, která se právě takovým snímačem pyšní. Takový  mobil vám už dnes pomůže i při horším světle díky pokročilému nočnímu módu. 

Tvorbě vlastního obsahu už nestojí nic v cestě

Na úpravu fotek jsme si už poměrně zvykli. I sociální sítě ve svých aplikacích nabízí jednoduché způsoby, jak vdechnout obrázkům nový rozměr. Zajímavostí je, že i na soutěžích pro mobilní fotografy smí být fotka upravována taktéž pouze v telefonu. V tu chvíli už do hry ale vstupují specializované programy. Doporučujeme začít například s aplikací Snapseed.

800 600 Xiaomi Mi 10T Pro
Xiaomi Mi 10T Pro

Zcela nového rozměru se dočkala i videa. Stabilizace obrazu ještě jaro nedělá, ale třeba v novince od Xiaomi si v klidu poradíte s videem 30 fps v rozlišení i 8K! Výhoda natáčení na telefon je jednoznačně v rychlosti a jednoduchosti, podobně jako u fotografií. Přímo v telefonu Mi 10T Pro proto najdete režimy jako Moving Crowd, Star Trail nebo Timed Burst. První na fotkách působivě rozmaže dynamické prostředí, druhý pracuje s efektem galaxií na noční obloze a třetí přináší kreativní zábavu se sekvenčními snímky. Ani video nemohlo zůstat pozadu a v Mi 10T Pro najdete funkci Dual Video, která vám dovolí spojit video ze selfie kamery i zadního 108 Mpx snímače. Kromě vás si tuto funkci zamilují hlavně vaši fanoušci!

Snad tento článek poslouží jako inspirace, protože nyní už může mít v rukou spolehlivý multimediální přístroj opravdu každý. Také se nemůžete dočkat, s čím budou kreativní uživatelé přicházet? A co vy? Směle do toho!

  • Model Mi 10T Pro přichází na český trh s cenovkou 14 999 Kč ve variantě 8 +128 GB a za 15 999 Kč ve verzi 8 + 256 GB
  • Cena modelu Mi 10T ve verzi 6 + 128 GB startuje na 12 999 Kč a s paměťovou verzí 8 + 128 GB na 13 999 Kč
  • Všechny modely můžete zakoupit na Xiaomi.cz

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.