TOPlist

Xiaomi má nový větrák. Není vůbec drahý a spustíte ho i bez elektřiny

xiaomi vetrak 02
  • Nový „chytrý“ větrák Xiaomi se jmenuje Mijia Smart Floor Fan 1X
  • Jeho výhodou je lehká konstrukce a nízká cena
  • Potěší i to, že ho můžete napájet 18W powerbankou

Xiaomi není jen výrobce mobilních telefonů, hodinek, sluchátek nebo tabletů. Díky armádě menších značek ve svém ekosystému má velmi dobrou pověst i co do produktů chytré domácnosti. A v nadcházející letní sezóně určitě přijde k duhu chytrý větrák, který je lehký, levný a můžete jej ovládat pomocí hlasových povelů.

Novinka se jmenuje Mijia Smart Floor Fan 1X a jde o klasický větrák s plochou nohou a kruhovou hlavou se sedmi čepelemi, vysoký je 95 centimetrů a váží 2,9 kilogramu. Podle oficiálního popisu produktu dokáže větrat až na vzdálenost 14 metrů před sebe a při největší zátěži vyluzuje zvuk o maximální hlasitosti 52,9 dB. Extrémně tichý mód naopak dosahuje hlasitosti 25,6 dB.

xiaomi vetrak 01
Pohon na powerbanku určitě přijde k duhu třeba na dovolené u vody

V doprovodné aplikaci si lze nastavit intenzitu foukání, nebo nastavit režim „přírodního větříku“, který pomalu ale konstantně ochlazuje vzduch v místnosti. Napájení probíhá klasicky přes USB-C port na spodní části větráku. Přitom ho můžete zapojit rovnou do zásuvky, anebo do powerbanky s nabíjecím výkonem alespoň 18 W. Xiaomi píše, že s plně nabitou 10000mAh powerbankou udržíte větrák v chodu až 22 hodin.

Chytrý větrák Xiaomi Mijia Smart Floor Fan 1X s doprovodnou aplikací a možností ovládat jej přes hlasové povely vstupuje zatím pouze na čínský trh, o dostupnosti v Evropě zatím nebylo rozhodnuto, nicméně výhledově by neměl být problém objednat jej například z Aliexpressu. Cena byla stanovena na 329 čínských jüanů, tedy asi 1 300 Kč včetně DPH.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku