Xiaomi letos zaplaví trh novými smartphony. Máme jejich seznam

xiaomi 12 12 pro

Společnost Xiaomi je třetím největším výrobcem smartphonů na světě, a pokud si bude chtít svoji pozici udržet, musí i v letošním roce přijít na trh se zajímavými telefony. Informátor Digital Chat Station získal jejich kódová označení a u některých se snažil rozklíčovat jejich prodejní názvy.

XIoami phones

Xiaomi chystá spoustu nových smartphonů. Toto jsou jejich jména

Čínský výrobce na konci loňského roku představil nové vlajkové smartphony řady 12, na začátku roku se tak bude nejprve věnovat své podznačce Redmi. Pod jejím praporem by měly dorazit čtyři nové smartphony s kódovými označeními munch, rubens, matisse a fog, z nichž se patrně vyklubou modely Redmi K50, K50 Pro, K50 Pro Plus a K50 Gaming Edition. Dražší modely bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, u levnějších pak Xiaomi vsadí na čipsety MediaTek Dimensity 8000/9000. Premiéra řady Redmi K50 má proběhnout někdy v únoru, na globální trh patrně některé z těchto telefonů dorazí pod značkou Poco.

Další v pořadí mají být smartphony s kódovým označením Thor a loki. Údajně se bude jednat o prémiové telefony, přičemž u jednoho z nich bude kladen maximální důraz na fotoaparát; pravděpodobně se bude jednat o spekulovaný model s 200Mpx fotoaparátem.

Pod kódovými označeními light a thunder máme očekávat ohebné smartphony, pravděpodobně nástupce modelu Xiaomi Mi Mix Fold a možná véčkový model z rodiny Mix.

xiaomi mi mix fold 1
Xiaomi Mi Mix Fold

Poslední kódová jména zizhan, zijin a taoyao mají patřit modelové řadě Redmi Note, která má dorazit v druhé polovině roku. Očekává se, že minimálně jeden z chystaných modelů bude pohánět dosud nepředstavený čipset Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1.

Na který z vyjmenovaných smartphonů se těšíte nejvíce?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku