Domů » Články » Xiaomi hlásí velký návrat do segmentu špičkových tabletů. Představuje Xiaomi Mi Pad 5 a 5 Pro. Na co se můžeme těšit?

Xiaomi hlásí velký návrat do segmentu špičkových tabletů. Představuje Xiaomi Mi Pad 5 a 5 Pro. Na co se můžeme těšit?

V živém vysílání Xiaomi 10. srpna byla nejen představena mobilní novinka Mi Mix 4, ale také nové tablety Mi Pad 5 a Mi Pad 5 Pro. Po 3 letech od vydání tabletu Mi Pad 4 tak opět vstupuje Xiaomi do segmentu tabletů a rovnou ve velkém stylu. Dlouho očekávaná zařízení splnila očekávání a jsou napěchovaná nejnovějšími technologiemi. Nechybí mezi nimi špičkové displeje, výkonné čipy, rychlé nabíjení, podpora 5G a nová klávesnice i stylus. Jsou tak velmi zajímavou konkurencí pro iPady od Apple a tablety od Samsungu.

Ohromující displej

Displej je u obou novinek totožný a má úhlopříčku kompaktních 11 palců s obnovovací frekvencí 120 Hz. Jak jsme už si ověřili například u mobilního telefonu Xiaomi Mi 11, tak displeje s touto obnovovací frekvencí jsou silně návykové a veškeré animace jsou dokonale plynulé. Rozlišení displeje je 2560×1600 pixelů a splňuje certifikace Dolby Vision i HDR10.

Stylový design

Design nových tabletů Mi Pad 5 je velmi podobný iPadům od Apple. Mají ploché boční hrany a jsou dostupné ve 3 barevných provedeních: bílá, černá a zelená. Zadní strana je osazena 1 až 2 fotoaparáty, podle konkrétní verze. Přední strana vypadá velmi čistě a dominuje jí displej, který pokrývá více než 80 % plochy.

Xiaomi Mi Pad 5 visual 14

Tablety jsou velmi kompaktní a svými rozměry a vahou přímo vybízejí k práci na cestách. Výška zařízení je 254,7 milimetrů, šířka 166,3 milimetrů a tloušťka je pouhých 6,9 mm. Hmotnost lehce přesahuje půl kilogramu. Konkrétně se jedná o 511 gamů u základní verze a 515 gramů u verze Pro.

Snapdragon čipy pro skvělý výkon

O výpočetní výkon se stará u Mi Pad 5 čip Snapdragon 860. Tento čip je nástupcem Snapdragonu 855+, který navíc zvládá například již zmíněné 120 Hz displeje. Obsahuje 8 jader s nejsilnějším o taktu až 2,96 GHz. Čip je doplněn 6 GB RAM a interní pamětí o 128 nebo 256 GB.

Mi Pad 5 inside 6

Pokud by vám výkon Mi Padu 5 nestačil, pak je tu pro vás ještě připravena verze Mi Pad 5 Pro. Ta je osazena čipem Snapdragon 870, který má také 8 jader a hlavní jádro má takt 3,2 GHz. Snapdragon 870 je podle srovnání s 860 v nezávislém benchmarku až o 42 % výkonnější. Navíc má verze Pro v nabídce i verzi s 8 GB RAM. Interní paměti jsou u obou variant dostupné ve stejných kapacitách.

Silná baterie s rychlým nabíjením

Základní verze Mi Pad 5 nabízí baterii s kapacitou 8720 mAh. Má tak překvapivě o kousek větší baterii než verze Pro. Samozřejmostí je podpora rychlého nabíjení až 33 W. Verze Pro má baterii s kapacitou „pouze“ 8600 mAh, ale zato podporuje ještě rychlejší nabíjení 67 W.

Konektivita na cesty

Největší rozdíl mezi základní verzí Mi Pad 5 a verzí Pro je v oblasti konektivity. Zatímco základní verze nabízí pouze WiFi připojení, tak Pro verzi můžete koupit i v 5G variantě. Ta disponuje slotem pro SIM kartu a pochopitelně podporuje vysokorychlostní sítě 5G. O nabíjení a kabelové připojení se u obou modelů stará vysokorychlostní USB-C, které je u mobilních zařízení dnes už standardem.

Xiaomi Mi Pad 5 visual 12

Fotoaparáty překvapí

Pokud byste u tabletu čekali pouze průměrný fotoaparát, pak budete mile překvapeni. Nejvyšší verze Pro (5G) disponuje 50 Mpx snímačem na zadní straně. Doplňuje ho 5Mpx snímač, který je využíván k měření hloubky ostrosti. Mi Pad Pro WiFi verze nabízí také dva snímače, ale hlavní snímač má místo 50 Mpx pouze 13 Mpx. Základní verze má pouze fotoaparát s rozlišením 13Mpx.

Klávesnice a stylus pro maximální využití

Tablet můžete snadno přeměnit v plnohodnotný notebook. Stačí k němu připojit klávesnici Mi Pad Keyboard, která je oficiálním příslušenstvím od Xiaomi a byla představena společně s novými tablety. Klávesnice ve složeném stavu funguje jako kryt tabletu a při rozloženém stavu jako klasická klávesnice se stojánkem. Tablet je ke klávesnici pevně připevněn magnety, takže se nemusíte bát, že by z ní vypadl. Dává vám to však svobodu, protože pro odebrání z klávesnice nemusíte nic odpojovat ani vycvakávat.

Xiaomi Mi Pad 5 visual 3

Kreativce a studenty zaujme podpora stylusu. Mi Pad Stylus je přímou konkurencí Apple Pencil 2, takže vám nabídne stejné funkce, které znáte z jablečných tabletů. Výdrž stylusu na jedno nabití je až 8 hodin a nabíjí se bezdrátově z tabletu. Stačí ho jen přiložit k hraně tabletu, ke které se přichytí pomocí magnetů a během 60 sekund se dokáže nabít na 20 minut provozu.

Dostupnost a cena

Značka Xiaomi je známá zejména nejlepším poměrem cena/výkon a není tomu ani jinak u Xiaomi Mi Pad 5. Začátek prodeje startuje 15. září na e-shopu Xiaomi.cz a v Mi Stores se slevou 1500 Kč, takže pokud plánujete nákup nového tabletu, vyplatí se využít akční cenu a koupit tuto luxusně vybavenou novinku.

Celkové hodnocení novinky

Novinka Xiaomi Mi Pad 5 určitě předčila očekávání. Vedle stylového designu a výborného výkonu nabízí všechny funkce, které jsou dnes standardem u prémiových tabletů. Přitom si drží cenu podstatně pod úrovní dražších konkurentů. Společně s novým příslušenstvím Mi Pad Keyboard a Mi Pad Stylus tak může nahradit notebook a zároveň umožní využít váš kreativní potenciál na maximum.

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.