Xiaomi Black Shark 3 Pro je herní bestie se Snapdragonem 865 a výsuvnými tlačítky

black shark 3 pro 4

Společnost Xiaomi oficiálně představila novou řadu herních telefonů, které uvede na trh pod svou značkou Black Shark. Konkrétně se jedná o dvojici zařízení s názvy Black Shark 3, respektive Black Shark 3 Pro. Novinky by měly zaujmout především mobilní hráče, čemuž odpovídá také řada speciálních funkcí.

black shark 3 pro 3

Black Shark 3 Pro: displej

Black Shark 3 Pro je z dvojice novinek tou výkonnější, jak už ostatně prozrazuje onen přídomek „Pro“, a v porovnání se standardní verzí tak nabízí několik funkcí navíc. Telefon nabídne 7,1palcový QHD+ OLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. Samplovací frekvence činí 270 Hz, vyšší hodnotu žádný jiný výrobce v současné době nenabízí.

Black Shark 3 Pro: výkon a fotoaparát

O plynulý chod telefonu se stará výkonný čipset Qualcomm Snapdragon 865, který doplňuje 8, resp. 12 GB RAM a 256 GB interní paměti. Verze s 8 GB RAM si musí vystačit se starší architekturou pamětí „LPDDR4X“, zatímco varianta s 12 GB RAM už je postavena na moderním řešení „LPDDR5“.  Samozřejmostí je podpora 5G sítí či WiFi 6, potěší i přítomnost 3,5 mm jacku na sluchátka.

Co se týče fotoaparátu, ten zadní přichází se třemi čočkami – hlavní senzor má rozlišení 64 MPx a světelnost f/1.8, nechybí ultra široká čočka s rozlišením 13 Mpx, trojici uzavírá 5Mpx hloubkový senzor. Selfie kamerka pracuje s rozlišením 20 Mpx.

Black Shark 3 Pro: baterie jako hrom

Black Shark 3 Pro je ze své podstaty zaměřený herní zážitek, čemuž odpovídá baterie s enormní kapacitou 5000 mAh s podporou rychlého 65W nabíjení. Výrobce udává, že z nuly na sto se telefon dostane za 38 minut. Xiaomi myslí také na případy, v nichž budete potřebovat dobíjet v zápalu lítého boje – k tomuto účelu slouží speciální magnetická nabíječka, která se jednoduše přichytí na záda zařízení, tímto způsobem se bude telefon nabíjet rychlostí 18 W.

Nepřehlédnutelnou předností modelu Pro jsou vysouvací hardwarová tlačítka, s nimiž by mělo být ovládání her výrazně pohodlnější než v minulosti.

Black Shark 3

Za své specifikace se nemusí stydět ani základní model Black Shark 3, který nabízí 6,67palcový displej s FHD+ rozlišením; baterii s kapacitou 4 720 mAh a několik paměťových variant – 8GB/128GB, 12GB/128GB and 12GB/256GB. Vysouvací tlačítka byste zde však hledali marně. Ostatní specifikace jsou prakticky totožné.

Cena a dostupnost

Základní model zakoupíte ve třech barevných variantách – Lightning Black, Armor Gray a Star Silver, zatímco verzi Pro pouze ve dvou – Phantom Black a Armor Gray. Black Shark 3 se bude prodávat od 500 dolarů (asi 11 355 korun) za variantu 8 GB/128 GB. Black Shark 3 Pro startuje na ceně 675 dolarů (asi 15 335 korun) za 8 GB/256 GB. Datum vstupu na globální trh však zatím není známé, v Číně začíná prodej 6. března.

Autor článku Marek Bartík
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku