Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Pozornost, nebo povedený marketing? Xiaomi reportérům rozdalo desítky powerbanek

Pozornost, nebo povedený marketing? Xiaomi reportérům rozdalo desítky powerbanek

Malajsie se aktuálně zmítá v politické krizi, což pochopitelně bedlivě sledují tamní i mezinárodní média. Reportéři jsou tak často nuceni stát dlouho před vládními budovami a čekat na politiky, které chtějí vyzpovídat.

xiaomi malajsie powerbanky 01
Novináři pózují s dárečky od Xiaomi

V úterý takto množství novinářů čekalo před královským palácem. Jak je z fotografií patrné, mnozí přitom jak je dnes běžné spoléhali výhradně na své chytré telefony. V hlavách vedení malajsijské odnože čínské společnosti Xiaomi tak vznikl plán, jak situace využít.

„Vy se staráte o zprávy, my se staráme o vás“

Na shromáždění novinářů tak nečekaně zamířila řada zaměstnanců Xiaomi v oranžových tričkách s velkými papírovými krabicemi. Z nich začali záhy rozdávat reportérům 20 000mAh powerbanky. Každá krabička byla navíc opatřena nalepovacím papírkem s ručně psanou zprávou v angličtině, kterou lze volně přeložit asi jako „Vy se staráte o zprávy, my se staráme o vás. Od Xiaomi Malajsie“.

You guys cover the news for us, we got you covered!Thank you, the unsung hero!#ForTheUnsungHero #NoMiWithoutYou #XiaomiMY #Xiaomi

Zveřejnil(a) Xiaomi Malaysia dne Úterý 25. února 2020

Novinářům pracujícím na ulici tento dárek zjevně přišel vhod, z fotek je patrné, že o o pracovníky s krabicemi byl zájem. Mnozí reportéři se následně na svých sociálních sítích pochlubili snímkem nové powerbanky. Akci pochopitelně na svém Facebooku sdílelo i Xiaomi.

Akce byla oficiálně pojata jako pomoc novinářům zajišťujícím zpravodajství v době krize. Nakolik šlo o nezištnou akci je možné polemizovat, tak jako tak každopádně Xiaomi s relativně nízkými náklady získalo tímto činem celosvětovou pozornost. A té není nikdy dost.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments