Domů » Bleskovky » Xiaomi 5X uniká: první telefon z nové řady bude střední třída s duální kamerou

Xiaomi 5X uniká: první telefon z nové řady bude střední třída s duální kamerou

Společnost Xiaomi má podle posledních spekulací tento měsíc představit novou podznačku smartphonů, která doplní zaběhnuté řady Mi a Redmi. Produkty z nové řady mají mířit především do online prodeje, kde by měly konkurovat čínskému gigantu BBK Electronics, stojícím za v Číně velmi silnými značkami Oppo a Vivo. Jedním z prvních modelů nové řady bude pravděpodobně Xiaomi 5X.

Tento smartphone byl před nedávnem odhalen renderem, nyní se objevil plakát odhalující vzhled zad, některé z jeho specifikací a cenu. Pokud budeme považovat zdroj za důvěryhodný, můžeme se těšit na zařízení střední třídy, vybavené 5,5″ HD displejem a zaoblenými kovovými zády, do nichž je v levém horním rohu vsazen duální fotoaparát.

Xiaomi 5X má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 625 opřený o 4 GB RAM, spekuluje se ale i o vybavenější variantě se Snapdragonem 660 a 6 GB RAM. Telefon má pohánět nejnovější systém MIUI 9 postavený na Androidu 7.1.1, premiéra je údajně stanovena na 26. června. Xiaomi 5X má stát 1 999 CNY, což je v přepočtu asi 6 700 korun bez DPH.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Zdroj mluvi o Full HD rozliseni…

  2. Kolik vám za ty každodenní články o Xiaomi platej? Zadnej jinej výrobce,který má navíc na rozdíl od Xiaomi oficiální českou distribuci, tu snad tolik prostoru nedostává.

  3. Premiera bude asi 26. července a ne června, nebo telefon bude představený až příští rok?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).