Xiaomi 5X uniká: první telefon z nové řady bude střední třída s duální kamerou

Společnost Xiaomi má podle posledních spekulací tento měsíc představit novou podznačku smartphonů, která doplní zaběhnuté řady Mi a Redmi. Produkty z nové řady mají mířit především do online prodeje, kde by měly konkurovat čínskému gigantu BBK Electronics, stojícím za v Číně velmi silnými značkami Oppo a Vivo. Jedním z prvních modelů nové řady bude pravděpodobně Xiaomi 5X.

Tento smartphone byl před nedávnem odhalen renderem, nyní se objevil plakát odhalující vzhled zad, některé z jeho specifikací a cenu. Pokud budeme považovat zdroj za důvěryhodný, můžeme se těšit na zařízení střední třídy, vybavené 5,5″ HD displejem a zaoblenými kovovými zády, do nichž je v levém horním rohu vsazen duální fotoaparát.

Xiaomi 5X má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 625 opřený o 4 GB RAM, spekuluje se ale i o vybavenější variantě se Snapdragonem 660 a 6 GB RAM. Telefon má pohánět nejnovější systém MIUI 9 postavený na Androidu 7.1.1, premiéra je údajně stanovena na 26. června. Xiaomi 5X má stát 1 999 CNY, což je v přepočtu asi 6 700 korun bez DPH.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku