Domů » Bleskovky » Xbox Watch: takto měly vypadat zrušené hodinky od Microsoftu

Xbox Watch: takto měly vypadat zrušené hodinky od Microsoftu

Dnes tu máme další díl občasného seriálu „Ze hřbitova Microsoftu“, tentokráte se nejedná o smartphone, ani tablet, ale o zrušené hodinky honosící se logem Xbox. Toto příslušenství bylo vyvíjeno okolo roku 2013, na trh pak měly hodinky jít o dva roky později.

Čelní stranu tvořil dotykový 1,5″ displej s poměrně širokými rámečky, na zadní straně pak byl přítomen senzor pro snímání srdečního tepu a čtyřpinový konektor sloužící pro nabíjení, údajně kompatibilní s nabíječkami pro zařízení Surface. Hodinky měly mít vyměnitelné pásky, o další výbavě nám bohužel není nic známo; spekuluje se o 6GB vnitřní paměti a vestavěné LTE konektivitě.

Xbox Watch měly umět stejné funkce, jaké jsou dnes u hodinek standardem, tedy upozorňování na příchozí/zmeškaná upozornění, dálkové ovládání hudby, monitorování fitness aktivit a spánku, apod. Tyto funkce nakonec dostal náramek Microsoft Band vydaný v roce 2014 a vývoj hodinek tak zřejmě šel definitivně k ledu. Otázkou zůstává, jak měly být hodinky zapojeny do hraní, když se jejich hliníkové tělo pyšnilo logem Xbox.

Nokia Lumia 2020 pod drobnohledem: zrušený tablet s 19Mpx PureView fotoaparátem

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments