Domů » Bleskovky » Xbox Watch: takto měly vypadat zrušené hodinky od Microsoftu

Xbox Watch: takto měly vypadat zrušené hodinky od Microsoftu

Dnes tu máme další díl občasného seriálu „Ze hřbitova Microsoftu“, tentokráte se nejedná o smartphone, ani tablet, ale o zrušené hodinky honosící se logem Xbox. Toto příslušenství bylo vyvíjeno okolo roku 2013, na trh pak měly hodinky jít o dva roky později.

Čelní stranu tvořil dotykový 1,5″ displej s poměrně širokými rámečky, na zadní straně pak byl přítomen senzor pro snímání srdečního tepu a čtyřpinový konektor sloužící pro nabíjení, údajně kompatibilní s nabíječkami pro zařízení Surface. Hodinky měly mít vyměnitelné pásky, o další výbavě nám bohužel není nic známo; spekuluje se o 6GB vnitřní paměti a vestavěné LTE konektivitě.

Xbox Watch měly umět stejné funkce, jaké jsou dnes u hodinek standardem, tedy upozorňování na příchozí/zmeškaná upozornění, dálkové ovládání hudby, monitorování fitness aktivit a spánku, apod. Tyto funkce nakonec dostal náramek Microsoft Band vydaný v roce 2014 a vývoj hodinek tak zřejmě šel definitivně k ledu. Otázkou zůstává, jak měly být hodinky zapojeny do hraní, když se jejich hliníkové tělo pyšnilo logem Xbox.

Nokia Lumia 2020 pod drobnohledem: zrušený tablet s 19Mpx PureView fotoaparátem

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. On ty zrušené modely snad vydává ten Microsoft dodatečně, aby htcjirka a jemu podobní mohli snít o alternativní realitě :D

  2. to asi mnelo byt propojene pres xbox nevim ale nabijeni jako od microsoft surface wtf nekdo treba surface nema ale podle mne jako neco to mohlo kopirovat ale logo jako xbox kdyz jsem to cetl myslel jsem ze to bud jako xbox smart glass konec.

  3. Tak bola by to blbosť. Band mal ovela väčší zmysel

  4. Souhlasim s _WTF_, ze cesta Bandu byla lepsi volba. Skoda, ze v tom nepokracovali, po rozbiti Bandu 2 jsem presel ke Garminu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).