Domů » Bleskovky » Xbox One: Známe cenu a termín zahájení prodeje v České republice

Xbox One: Známe cenu a termín zahájení prodeje v České republice

Konečně jsme se dočkali upřesnění ohledně oficiálního zahájení prodeje nové generace herní konzole Xbox One (preview). Ta bude v České republice dostupná od 5. zaří za 10 990 Kč včetně DPH. Každé balení Xbox One bude obsahovat nejen samotnou konzoli s 500GB pevným diskem, přehrávačem disků Blu-ray a integrovaným modulem Wi-Fi, ale také jedním bezdrátovým ovladačem pro Xbox One a Zlatým členstvím služby Xbox Live na zkoušku na 14 dní pro nové členy.

Xbox One se u nás objeví také ve variantě se senzorem Kinect za odhadovanou maloobchodní cenu 13 999 Kč včetně DPH.  Nabídka her pro Xbox One při zahájení prodeje bude poměrně pestrá – obsáhne portfolio titulů, mezi nimiž nebudou chybět AAA hity jako „Forza Horizon 2“ a „Halo: The Master Chief Collection“. Druhý jmenovaný navíc vyjde s vysoce očekávanou betaverzí režimu pro více hráčů „Halo 5: Guardians“.

Graf ceny produktu Microsoft Xbox One poskytuje server Heureka.cz

Mezi dalšími novinkami při premiéře Xboxu One na českém trhu nebudou chybět: 

 • záznam průběhu hry a jeho nahrávání (Game DVR/Upload) –  díky funkci DVR si můžete zaznamenat a nahrát své nejlepší herní momenty a v aplikaci Upload Studio je jednoduše upravit a sdílet s komunitou hráčů. Můžete si zaznamenat minimálně 30 sekund z průběhu hry a pak se o klip podělit s přáteli.
 •  aplikace  – v aplikaci Skype, speciálně vyvinuté pro Xbox One, můžete vést videohovory s přáteli přímo na obrazovce televize v úchvatně vysokém rozlišení a také skupinové hovory. Dále získáte přístup k aplikacím Internet Explorer, OneDrive, Twitch, Machinima, SmartGlass, Xbox Fitness, MLB a GoPro.
 • televize na Xboxu One  – sledujte televizi ze svého kabelového nebo satelitního set-top boxu propojeného s Xboxem One pomocí technologie HDMI-pass through.
 • novinky služby Xbox Live – zákazníci se také mohou těšit na nedávno oznámené novinky služby Xbox Live, díky kterým získají všichni uživatelé Xboxu přístup k jejímu zábavnímu obsahu bez nutnosti mít předplacené Zlaté členství. Stejně jako na konzoli Xbox 360 budeme službu pravidelně aktualizovat o nové funkce a prvky pro naše fanoušky.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

14 komentářů

 1. Xbox One je/bude jistě výborná konzole a své fandy si najde, ale ať se na mě nikdo nezlobí, protože to bude stále konzole s pořadovým číslem 2, první příčka patřila, patří a patřit bude zkrátka PlayStationu od Sony :-) PS: Výhodou konzolí jsou prémiové tituly, jak u MS, Sony, tak ale třeba i Nintenda a přeji jim vysoké prodeje-minimálně dvojnásobné co měli u Xboxe 360 :-)

  • Takže jediný, kdo nemá prémiové produkty je PC? To je mi nějak podivné. Ačkoli, možná že ne, nějak nevím, co si představit pod pojmem prémiové:)

  • UNI: Řekl bych, že víš o čem mluvím. A navíc někde jsem nenapsal, ze na PC takové tituly nejsou, ale bavil jsem se zkrátka jen o konzolích :-) Každá konzole má to své, na PS4 pustím synovcovi v klidu „jakýkoliv“ díl Tekkena nebo Gran Turisma, což se mi na zbylých dvou krabičkách asi nepovede :-)

  • Jo tak, exkluzivní:) No, ty má jistě i PC (např. komunitou financované Star Citizen nebo Elite, které na zbylých třech krabičkách spolehlivě nespustíš). Takže výhoda konzol je tom, že mají jen jiné tituly, které nemá PC a PC má jiné tituly, které nemá konzole?:)

  • Díky za správný výraz, budu si pamatovat ;-) Ano, proto má každá konzole své fandy, ne každý titul vyjde pro každou konzoli. Třeba takový STEAM je proto pro mě klíčový na PC. Nedovedu si představit, jak na Xboxu hraji Counter Strike GO nebo na „stejšnu“ War Thunder, ale to jsem odbočil. Možná to vypadá, že v tom mám guláš, ale to co jsi napsal o té výhodě konzole vs. PC v podstatě platí, i když tam jistě hrají i sympatie :-) Viz příklad: Proč mě Hulán přesvědčoval, že Xbox 360 se super Kinectem je nejlepší a bla bla, když jsem velký fanda Metal Gear Solid-pokud znáš, tak víš na co narážím a na Xboxu se mohu leda tak koukat na Trailer v HD :-D

  • Lukas (neregistrovaný)

   Koukam ze PC mindrák se zase musel ozvat. Je to s podivem ze se to deje i tady.

  • Nechci rozjížděť flame, ale polovina lidí co znám a měli PS3 zvažují přechod na Xbox One, protože jim toho prostě nabídne víc :) Na uservoice je požadavek pro integraci media center, co mi tedy PS nabídne navíc, když z Xboxu budu mít multimediální konzoli, na které budu koukat na TV, Filmy, poslouchat hudbu, videohovorovat přes Skype atd… U PS si vybavím GranTurismo a tím to končí….

  • kazeasch (neregistrovaný)

   MATONKA007: Já to vidím tak, že PS4 je dobrá volba pro hráče, kteří od konzole nic víc nechcou. Přeci jen má o něco vyšší výkon, a hry jednou s trochu lepšími parametry (zatím). XBO je zase ideální volba pro lidi co požadují kvalitní a výkonné multimediální centrum s širokými možnostmi, na kterém si mimo jiné dobře zaahrají, byť s trochu horšími parametry (jestli se bude výkonový rozdíl ve hrách zvětšovat nebo ztrácet je zatím velká otázka).

   Každopádně dle mého názoru PS4 není přímou konkurencí k XBO, jelikož si docela dobře umím představit že si někdo dostatečně movitý (nebo šílený :) ) koupí obě, a bez problému využije obě. To dle mě u vyloženě konkurenčních produktů pravděpodobné není.

   Ale jak píšeš, tak taky znám lidi co chcou z PS3 přecházet na XBO, jelikož dnes už od konzole čekají víc než jen hraní. Stejně tak ale znám lidi co chcou z X360 přecházet na PS4, protože Xbox krom hraní moc nevyužili a zjistili že chcou prostě jen hrát v co nejlepší grafice co nejdýl, ale nic jinýho už od konzole nečekají.

 2. A nekasali se náhodou před časem, že kinect je nedílnou součástí celku a verze bez něj nebude nikdy k dispozici? Důvodem mělo být, že výrobci her mohli 100% počítat s jeho přítomností a implementovat to do her.

  • Kazeasch (neregistrovaný)

   Ano, ale toto je nakonec další z kroků hráčům vstříc. Potencionální zájemci se totiž rozdělili do prakticky třech rovnoměrných skupin. Jedna nutnost Kinectu nějak neřešila a i se na to těšili, další vyjádřili nevoli vůči povinnosti mít stále senzor připojený, v obavě ze šmírování. A třetí jednoznačně prohlásila že si XBO nekoupí protože nechcou připlácet za poměrně drahý senzor který nikdy nevyužijí. MS tedy vyšel vstříc, a zbavil XBO nutnosti mít neustále Kinect připojený a uvedlo levnější balení bez Kinectu.

   Ačkoli já rohodně Kinect chtít budu, jsem za tento krok rád, jelikož to dává XBO šanci na větší penetraci mezi hráči z čehož nakonec budou těžit všichni.

 3. Tyhle konzole jsou obrovská ostuda. To je furt nextgen nextgen a pak se ukáže, že to nerozhýbe ani pidi rozlišení FullHD…

 4. Humbal93 (neregistrovaný)

  Nevím jestli grand turismo je prémiová hra:)to samí můžu říct to samí o Forze, Halo atd. na Každou platformu je něco co na jiné není:) Nový one vypadá moc dobře, uvidíme co dům dá a možná pořídím k 360:)

 5. Poprosím redakci, aby se MS zeptala, jak to bude s Xbox Music a Xbox Video po uvedení Xbox One u nás. Neboť by jejich ONE ztrácelo malinko význam, pokud bude opět 50 z 55 služeb zablokovaných pro náš trh. Předem děkuji :)

 6. To ako mi slovaci sme mali XBO skor? Sa mi ani verit nechce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).