Domů » Bleskovky » Xbox One dostane 12. listopadu Windows 10 se zpětnou kompatibilitou her pro Xbox 360

Xbox One dostane 12. listopadu Windows 10 se zpětnou kompatibilitou her pro Xbox 360

Windows 10 běží podle Microsoftu na více než 110 milionech zařízení, většinou jsou to počítače a tablety, uvolněna však byla i edice pro zařízení internetu věcí. Ještě letos by měly desítky absolvovat další dvě zastávky – na mobilních telefonech a na konzoli Xbox One (recenze). Ta se podle oficiálního vyjádření Microsoftu dočká nového systému 12. listopadu.

  

Změny se budou týkat zejména dashboardu, který má být rychlejší a intuitivnější. Kromě toho bude možné na Xboxu One spouštět starší tituly navržené pro konzoli Xbox 360, jejich počet ale bude v počátku omezen. Xbox One také dostane personální asistentku Cortanu, avšak letos ji budou moci otestovat pouze testeři, do ostrého provozu se dostane až v příštím roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. lerion (neregistrovaný)

    Zpetnou kompatibilitu mel mit Xbox One uz od zacatku. Konecne ji tam daji.

  2. KopRus (neregistrovaný)

    Nemyslím si, že to bylo úplně jednoduché udělat… PS4 zpětnou kompatibilitu nemá a podle jejich slov ani nic takového nikdy mít nebude. Ano, kdyby s tím MS přišel hned, mohl mít možná větší startovní prodeje, ale zjevně to nebylo možné stihnout v daném čase. Ale další Vánoce se blíží a letos jim to třeba pomůže.

  3. Martin Alexandr

    Konečně datum :) těším se a snad si zahraju nejake „staré“ Star Wars a Alan Wake

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).