Domů » Bleskovky » Konkurence pro Apple TV? Microsoft údajně zvažuje odlehčený Xbox One

Konkurence pro Apple TV? Microsoft údajně zvažuje odlehčený Xbox One

Apple v loňském roce představil novou generaci Apple TV, která obsahuje poměrně výkonný hardware a systém tvOS umožňující instalaci aplikací a her, čímž se toto multimediální centrum dokáže snadno proměnit v jednodušší herní konzoli (více informací). Podle informací Brada Samse ze serveru Petri podobné zařízení zvažuje i Microsoft.

  

Má se jednat o odlehčenou menší verzi Xboxu One, která má být díky Windows 10 schopná spouštět univerzální aplikace a hry z Windows Store, avšak s klasickými konzolovými tituly si neporadí. Zpráva nicméně také uvádí, že není jasné, zda nebyl tento zvažovaný projekt opuštěn; pokud nikoliv, nemůžeme počítat s jeho představením dříve než ve druhé polovině letošního roku. Zařízení by bylo pochopitelně mnohem levnější než Xbox One, jeho cena by se mohla pohybovat na úrovni Apple TV, tedy kolem 5 – 6 tisíc korun.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments