Domů » Bleskovky » Xbox již brzy získá podporu pro myš a klávesnici, chystá se velký update

Xbox již brzy získá podporu pro myš a klávesnici, chystá se velký update

Microsoft v pondělí začal vypouštět nový podzimní update pro Xbox One, který přinesl spoustu novinek, jako třeba Fluent Design, světlý vzhled a Full HD nahrávání. Nyní to ovšem vypadá, že ty největší novinky majitele herní konzole od Microsoftu teprve čekají.

Fluent Design přidaný v novém updatu Xbox One

Již dříve se objevily zprávy, že se chystá nový systém tvorby avatarů, možnost zakoupit hry jako dárek přímo skrz Microsoft Store a představit by se také již brzy měla zpětná kompatibilita s hrami pro originální Xbox, která byla poprvé oznámena na letošním veletrhu E3. Nyní se však blíží vydání nového testovacího buildu v programu Xbox Insider a vypadá to, že jeho součástí bude tolik očekávaná podpora myši a klávesnice.

Ze screenshotů vývojářského buildu vyplývá, že k dispozici je aktuálně pouze nastavení rychlosti kurzoru myši a podpora je samozřejmě omezena jen na tituly podporující nové API. Zatím si tak s klávesnicí a myší zahrajete pouze Minecraft, ale dá se očekávat, že s blížícím se vydáním Xboxu One X vývojáři zapracují na integraci podpory pro myš a klávesnici do svých titulů.

Možnost hrát místo na gamepadu pomocí myši a klávesnice samozřejmě přinese jistou nerovnováhu do online hraní, kde budou znevýhodněni hráči s gamepady. Microsoft však již dříve dal najevo, že dá herním studiím možnost rozhodnout se, zda-li umožní hrát všem hráčům dohromady, nebo je rozdělí podle zvoleného ovládání.

Vývojáři stojící za hrou Halo Wars 2 již oznámili podporu meziplatformního multiplayeru, který umožní hrát spolu majitelům Xboxu One a hráčům preferujícím PC s Windows 10. Implementace podpory myši a klávesnice do konzolového hraní tedy zřejmě nebude větším problémem.

Xbox One X oficiálně: nejvýkonnější herní konzole všech dob

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments