Domů » Bleskovky » Word Flow pro WP už není nejrychlejší klávesnice na světě, překonala ji Fleksy pro Android

Word Flow pro WP už není nejrychlejší klávesnice na světě, překonala ji Fleksy pro Android

18,19 sekund. Takový je současný rekordní čas nejrychleji napsané 160znakové textové zprávy, zaznamenaný v Guinessově knize rekordů, který vytvořil šestnáctiletý brazilský student Marcel Fernandes na telefonu Samsung Galaxy S4 pomocí klávesnice Fleksy. Vzal tak prvenství systémové klávesnici Word Flow pro Windows Phone, která se dosud mohla chlubit časem 18,44 sekund. Na jeho výkon se můžete podívat v následujícím videu.

Fleksy Keyboard Breaks the Guinness World Record for Fastest Texting

Vítězství je o to cennější, že bylo dosaženo klasickým ťukáním do softwarových kláves a nikoliv za pomoci gest tažením prstu po klávesnici. Chcete-li mít nejrychlejší klávesnici na světě i ve svém telefonu, můžete si ji stáhnout zdarma z následujícího odkazu.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Mimochodem, pomalá není ani klávesnice v systému BlackBerry. Kolega Vojta Dalekorej ze serveru BlackBerryCzech.cz nedávno připravil video, ve kterém se mu 160znakový text v neoficiálním pokusu povedlo napsat za 14,65 vteřin, použil k tomu model Z30 (recenze).

Fastest Mobile Keyboard in the World on the BlackBerry 10

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Tomee (neregistrovaný)

  Nechápu styl prezentování těchto rychlích klávesnic, to je tak těžké udělat jeden záběr na klavesnici a displej a někde do rohu dát čas?? To se musí prostřihávat se záběry města atd?? :D:D

  K tomu co předvádí pan Dalekorej nemá ani smysl komentovat…krásně předpřipravená zpráva :D:D kdo zná tu větu, která se používá, ví, že je tvořena takovými slovy které vám běžný našeptávač neporadí, až po zapamatování..navíc ani nepsal, jen vybíral slova…u word flow a asi u fleksy (nevím, podle střihu videa jsi taky nejsem stopro jist) musíte tap nebo přejet přes písmena

  • Já hlavně nechápu, proč se píše, že je to „nejrychlejší klávesnice na světě“. Snad sama klávesnice je tak rychlá, jak rychle na ní uživatel píše, ne?

   Takže zpráva by měla být spíš o člověku, který umí velmi rychle psát na té konkrétní klávesnici.

  • Vojta (neregistrovaný)

   Nedávno při oznámení, že WP má nejrychlejší klávesnici se tu všichni hrdostí bili do hrudi. Teď je Word flow rychlejší a najednou to není o klávesnici. Hm zajímavý

  • Já jsem se do hrudi rozhodně nebyl. Mě u telefonu zajímá, jak rychle a hlavně jak pohodlně se píše mě. A že nějakej korejec dokáže nějakou větu napsat rychle? No a?

  • Ach jo, nejenom, že jsem se nebyl, ale hlavně nebil :D

  • Titulek o nejrychlejší klávesnici je v pořádku. Taky říkáme, že nejrychlejší je Ferrari, i když samozřejmě záleží na pilotovi.

 2. Vojto, jak to myslíš, že je Word flow nyní rychlejší? Sis to poplet, ne? :) V současnosti je klávesnice Word flow ta nejpomalejší, nejdebilnější klávesnice pro mobilní telefony. Českému uživateli se o nějakém psaní tažením prstem může jen zdát a našeptavač je hrozná brzda.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).