WMM Jízdní řády 2.2 pro Windows Phone v nové verzi

Na Windows Phone Marketplace se před několika dny objevila nová verze aplikace WMM Jízdní řády. Tato verze byla hotová již před prázdninami, ale bohužel kvůli změnám v Marketplace a následnému neopodstatněnému neschválením aplikace se celý proces výrazně pozdržel. Novinek ve verzi 2.2 je skutečně hodně, pojďme si je tedy společně představit.

  

GPS našeptávač zastávek

Pro rychlejší vyplnění počáteční stanice můžete v nové verzi využít GPS našeptávač. Princip je velice jednoduchý. Po kliknutí na ikonku s „terčíkem“ aplikace určí polohu vašeho přístroje a vypíše nejbližší stanice v okolí.

Kombinované vyhledávání (autobus + vlak + MHD)

Řada uživatelů volala po možnosti kombinovaného vyhledávání, kdy je možné kombinovat prostředky městské i meziměstské dopravy v rámci jednoho vyhledávání. Tato funkce byla doplněna a naleznete ji ve standardním výběru dopravních prostředků.

Maximální počet přestupů

Nové verze aplikace v případě zadání nového vyhledávání kromě nového našeptávače přináší také možnost zadat maximální počet přestupních zastávek. V praxi se tak můžete vyhnout vyhledávání zbytečně složitých a časově náročných spojů.

  

Celkový čas jízdy

V přehledu výsledků vyhledávání se nyní u každého spoje v pravé části zobrazuje celkový čas. Nyní již nemusíte pracně dopočítávat, jak dlouho bude jízda trvat. Tuto funkci uvítáte zejména ve chvílích, kdy budete mít k dispozici několik spojů odjíždějících ve stejný čas.

Mapa spoje

Nové funkce můžete nalézt také v detailu libovolného spoje. Po kliknutí na ikonku mapy ve spodní liště se zobrazí přehledná mapa s vyznačením jednotlivých zastávek a dráhy daného spoje. Účelem této funkce je především zlepšení orientace, kterou nevíce oceníte např. ve větších městech nebo při vyhledávání spojů, se kterými jste zatím necestovali.

-
K dispozici je trial verze, plná stojí 42 Kč

Autor článku
Jindřich Lukeš
image/svg+xml
+

Kapitoly článku