Domů » Bleskovky » WMM Jízdní řády 2.2 pro Windows Phone v nové verzi

WMM Jízdní řády 2.2 pro Windows Phone v nové verzi

Na Windows Phone Marketplace se před několika dny objevila nová verze aplikace WMM Jízdní řády. Tato verze byla hotová již před prázdninami, ale bohužel kvůli změnám v Marketplace a následnému neopodstatněnému neschválením aplikace se celý proces výrazně pozdržel. Novinek ve verzi 2.2 je skutečně hodně, pojďme si je tedy společně představit.

  

GPS našeptávač zastávek

Pro rychlejší vyplnění počáteční stanice můžete v nové verzi využít GPS našeptávač. Princip je velice jednoduchý. Po kliknutí na ikonku s „terčíkem“ aplikace určí polohu vašeho přístroje a vypíše nejbližší stanice v okolí.

Kombinované vyhledávání (autobus + vlak + MHD)

Řada uživatelů volala po možnosti kombinovaného vyhledávání, kdy je možné kombinovat prostředky městské i meziměstské dopravy v rámci jednoho vyhledávání. Tato funkce byla doplněna a naleznete ji ve standardním výběru dopravních prostředků.

Maximální počet přestupů

Nové verze aplikace v případě zadání nového vyhledávání kromě nového našeptávače přináší také možnost zadat maximální počet přestupních zastávek. V praxi se tak můžete vyhnout vyhledávání zbytečně složitých a časově náročných spojů.

  

Celkový čas jízdy

V přehledu výsledků vyhledávání se nyní u každého spoje v pravé části zobrazuje celkový čas. Nyní již nemusíte pracně dopočítávat, jak dlouho bude jízda trvat. Tuto funkci uvítáte zejména ve chvílích, kdy budete mít k dispozici několik spojů odjíždějících ve stejný čas.

Mapa spoje

Nové funkce můžete nalézt také v detailu libovolného spoje. Po kliknutí na ikonku mapy ve spodní liště se zobrazí přehledná mapa s vyznačením jednotlivých zastávek a dráhy daného spoje. Účelem této funkce je především zlepšení orientace, kterou nevíce oceníte např. ve větších městech nebo při vyhledávání spojů, se kterými jste zatím necestovali.

-
K dispozici je trial verze, plná stojí 42 Kč

Jindřich Lukeš

10 komentářů

 1. Vojta (neregistrovaný)

  Není v US Marketplace… :(

  • Jindřich Lukeš

   Pokud ji nevidíš v telefonu, zkus to z webu, tam je normálně k dispozici: [odkaz] Bohužel v tom má MS v posledních dnech nějaký chaos

  • honza (neregistrovaný)

   Not found. The page you want doesn’t exist on this site. :(

  • Odkaz funguje Honzo,problem hledej u sebe.

  • Honza (neregistrovaný)

   Tak to už teda nevím… zkoušel jsem z PC i z NTB na různých prohlížečích, v telefonu taky, výsledek všude stejný – not found…

 2. Adam Simek (neregistrovaný)

  Aplikace vypada hezky, ale minula verze byla dost pomala, kolikarat trvalo, nez naseptavac poradil zastavku, s Pubtranem na Androidu se to vubec nedalo srovnat..GPS naseptavac je obecne spise na skodu, lepsi je ziskani polohy podle wifi/bts, je to takrka okamzite a k nalezeni zastavek v okoli i dostatecne presne..

  • pavel (neregistrovaný)

   No, bohužel „pubtran na androidu“ není na WP7. A naštěstí narozdíl od cgtransitu ve wmm člověk na našeptávač nemusí čekat, zastávku lze nabouchat ručně a ještě před naběhnutím našeptávače potvrdit. Hlavně s vyčerpanými daty je to rychlejší. :)

  • Jindřich Lukeš

   Bohužel toto jsou omezení systému, nikoliv aplikace. Našeptávač zastávek je online a bere data ze serveru. Pokud je horší signál, déle prohledání databáze trvá. Bohužel ve WP je práce s daty poněkud zpomalená. Stejné prodlevy je možné pozorovat ve většině aplikací.

   GPS našeptávač je pouze doplňkem. Osobně nejraději používám klasické zadání, nebo ještě rychleji z historie vyhledávání (případně oblíbené s dlaždicí na ploše)

 3. Je výborný, nevíte ale někdo, jestli vypisuje i aktuální zpoždění? díky :)

  • Jindřich Lukeš

   Ano, navíc jsme si dali záležet na grafickém zpracování zpoždění.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).