Domů » Bleskovky » Wistron Tiger: Referenční hliníkový telefon s Windows Phone a 6,45″ displejem

Wistron Tiger: Referenční hliníkový telefon s Windows Phone a 6,45″ displejem

Redaktoři serveru mobilegeeks.de měli možnost v rámci veletrhu Computex spatřit referenční zařízení se systémem Windows Phone od tchajwanského OEM výrobce Wistron. Prototyp nese jméno Tiger a je plně funkční, na světlo světa se však pod značkou Wistron nedostane. Bude nabízen jako referenční zařízení ostatním výrobcům hardwaru.

Wistron Tiger - 6.45 Zoll Full HD Windows Phone Referenz-Design auf der Computex 2014

Winstron Tiger zaujme na první pohled svou velikostí, úhlopříčka jeho displeje činí 6,45″, jeho rozlišení je Full HD (1920 × 1080 pixelů). Telefon pohání hardware od Qualcommu, patrně Snapdragon 800 se čtveřicí 2,3GHz jader. Konstrukce tabletu je velmi zdařilá, celé zařízení je tenké, rámeček je hliníkový a z kovu jsou patrně vyrobena i jeho záda, ačkoliv si redaktoři mobilegeeks.de nejsou jistí.

 

Překvapením je absence hardwarových tlačítek pod displejem a stejně tak hardwarové spouště fotoaparátu, potěší ale přítomnost stereoreproduktorů nad a pod displejem. Jsme zvědaví, zdali se tohoto konceptu někdo chopí nebo zůstane zavřený za dveřmi Winstronu. Na kompletní fotogalerii se můžete podívat na stránkách mobilegeeks.de.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

38 komentářů

 1. Omlouvám se všem, kteří si dali tu práci a komentovali OT komentáře, nicméně jsem je smazal.

  Nezlobte se, ale k tomuto článku NIKDO nenapsal ŽÁDNÝ komentář k tématu.

  Všechny příspěvky byly zcela OT. To vás to baví se pořád hádat kolik článků je o té které platformě?

  Už jsem to psal několikrát. Pokud máte pocit, že je zde málo článků o systému XY a tento vás zajímá, víte o nějakých novinkách, tak se místo věčného kafrání pochlapte a napište kvalitní článek. Smartmania ho určitě uveřejní.

  To že je momentálně Jakub Karásek velmi aktivní v psaní článků většinou o WP je snad špatně? Jak můžete hanět to, že je někdo schopný ve svém volném čase psát články o tom, co spoustu lidí zajímá? Pokud mezi lidi které dotyčný článek nezajímá nepatříte, tak ho nečtěte a pokud k němu nemáte co říci, tak k němu nic neříkejte. To je to tak strašně těžké pochopit?

  • Netřeba se tolik ozohňovat, výjimečně se zde diskutovalo slušně. Klidně bych napsal zprávu nebo komentář, ale zadarmo ani kuře nehrabe.

  • Já moc nechápu, proč přenášet zodpovědnost za objektivitu na čtenáře daného webu. Nebude pro vás jednodušší změnit téma webu? Zabijete dvě mouchy jednou ranou – budete se moci věnovat pouze a jen Windows Phone a nebudou se už ozývat rozlobení čtenáři…Opět, nemyslím to vůbec zle, jen uvažuji „nahlas“.

  • Nic se nesnažím přenášet, jen mi uniká smysl tvých příspěvků. Nadávat, že někdo hodně přispívá (pochopitelně o tom, co ho zajímá) mi přijde absolutně nepochopitelné, zbytečné a protivné. Tečka.

  • Já jsem na nic a na nikoho nenadával. Jen jsem reagoval na údajnou objektivitu webu + její přenášení na čtenáře, aby psali sami články, když chtějí mít objektivní Smartmanii.

  • :-) Vidím, že si asi neporozumíme. To je v pořádku, každý to má v hlavě trochu jiné. Asi nejsi schopen pochopit, že když nějaký autor aktivně píše o tématech, které jsou mu blízké, není na tom nic špatného a s objektivitou to nemá zhola nic společného. Asi dokonce nejsi schopen pochopit, že smartmania nic na čtenáře nepřenáší a to že jsem si dovolil něco takového napsat je reakce na tvé nesmyslné flame vyvolávající dokola se opakující příspěvky a je to čistě můj osobní názor – kdybys místo nich dělal něco užitečného, nebo alespoň přispíval k tématu, neměl bych vůbec žádný důvod takto reagovat.

   A ano, smartmania.cz je dle mého naprosto objektivní web.

  • Zodpovědnost na čtenáře rozhodně nepřenášíme, i když to z toho komentáře od Mimonauta mohlo vyplynout. Nerozumím těm narážkám na to, že píšeme pouze o WP nebo o tom, že bychom se měli přejmenovat. Věnujeme se všem platformám, nejvíce čtenáře táhne Android a Windows Phone, dobře se čtou také články o iOS… s BlackBerry je to už o něco horší, ale také se mu myslím velmi aktivně věnujeme, ostatně BlackBerry témata má u nás přímo na starosti osoba nejpovolanější a v BB komunitě dobře známá – Ruslan Botsyurko.

   Ano, na fóru máme velkou komunitu Windows Phone uživatelů, a těch si vážíme. S Androidem jsme na fóru takové štěstí neměli, ale to, že na webu existuje početná WP komunita uživatelů z nás ještě nedělá stránku, která píše jen o WP. Ostatně podívejte se sami na skladbu obsahu, to myslím mluví za vše a udivuje mě, že se pod WP články vždy objevují takové reakce. Myslím si, že se čas dá trávit lépe, ale proti gustu :-)

   A už několikrát jsem vysvětloval, že někdy za den vyjde více obsahu o Androidu, jindy zase o WP. Teď v pondělí to třeba díky Apple keynote bylo zase hodně o iOS a OS X, ale to z nás snad automaticky nedělá „Apple positive web“. Taková je zkrátka skladba obsahu a někdy je rušněji u jedné platformy, jindy u druhé.

  • Je to jednoduché, lidem vadí, že je zde početná komunita okolo Windows Phone. To je vše.

   Objektivnost webu s tím nemá co dočinění. Článků o ostatních platformách je zde dost, ano, momentálně se od představení WP8.1 u této platformy děje nejvíce věcí, tak je jí přeci věnován čas, ale nepřijde mi, že by se zde zanedbávali ostatní platformy.

   Je to jen prostě nenávist a zaslepenost některých lidí vůči platformě, ačkoliv nechápu proč ? Člověk přeci musí být otevřený všemu, ale vždycky něco preferuje, to není důvod k tomu aby si chodil leštit ego do diskuze a snažil se přesvědčit ostatní o tom, že jeho pravda je ta nejlepší.

   Chce být více otevřený a neřešit všechno, jsou to jen mobilní telefony, starejte se taky u svůj život.

  • Hlavní problém není agenda setting, ale to, že čtenáře zajímá to, co je nezajímá. Abych upřesnil, hledají na webu příspěvky, které je nezajímají. Proč, to je mi záhadou. Ale co vidím stížnosti, tak to jsou jeden dva lidé. Do redakční pošty nevidím, ale nemyslím si, že takto malý počet čtenářů je něco, čím by se měli zabývat.

  • Já jsem také před promazáním tohoto tématu přispěl. Bylo zde asi 15 komentářu a prvotní od uživatele SMISEKCZ. Napsal jsem mu jasně, ať se obrátí na redakci smartmania a tam řeší jestli je pro něj málo, či hodně článků, které by si představoval a že to nemá přenášet na flame a spam do každého komentáře co napíše pod bleskovku. Napsal jsem také, že pokud to nechce číst, ať to nečte, ale ať neplení každé téma. Tato bleskovka patří nějakému telefonu a rád si budu o něm psát a číst diskusi i když sem opravdu málo přispívám, ale drtit lidi okolo sebe neustálým plakáním, že tohle se mi nelíbí, toho je málo, tohle je špatně už opravdu nikoho nebaví, málo komentářů z jeho strany se opravdu týká daného tématu. Diskutuje slušně, ale zcela mimo dané témata, či komentáře.

   Některé články také nečtu, protože jejich obsah není pro mě, ale nejdu do nich plakat a stěžovat si pořád na něco. Každá reakce má pouze provokovat ostatní diskutující a vyvolávat pře, či hádky.

   Omlouvám se, ale ty pod přezdívkou SMISEKCZ jsi základem nešvárů a pří. Nechci být zasedlý na určitou osobu, ale bohužel tento nick je převážně u všeho zlého co se u komentářů děje. To přece není normální, když vyjde bleskovka o nějakém telefonu a ty okamžitě bombarduješ už prvním příspěvkem o nesolidnosti tohoto webu a pláčeš, jak ti tento web strašně ubližuje. To není normální. Jsi pouze tam, kde se dá něco vyprovokovat, nic dobrého tvů nick nepřináší.

   Omlouvám se, ale muselo to ven, klidně to smažte a opět promázněte tuto diskusi, snad to nezačne znovu. Opravdu rád čtu bleskovky a jejich komentáře, ale tohle se už snášet opravdu nedá.

   Teď přibude několik neregistrovaných nicků a budou psát o tom jak jsem zlý. :-)

  • Díky za komentáře, s tímhle máte naprostou pravdu a samotného mě zaráží, kolik emocí některé články dokážou v lidech vyvolat. Přitom venku je hezky, svítí sluníčko… :-)

   Newxx: Do redakční pošty nám žádné stížnosti ohledně obsahu nebo poměru platforem nechodí. Ten rozruch tady dělá pár jedinců pouze v komentářích. My si z toho vrásky neděláme, prostě to promažeme a jede se dál. Jen mě někdy mrzí, že součástí toho musejí být i slušní čtenáři, kteří se jdou podívat do diskuze, a tam na ně vybafnou podobné plky.

  • Vrásky si nedělejte. O WP je tu prostě zájem. I když se odfiltrují vyložení trolové, je v diskuzích nejvíce komentářů u této platformy :) Jen by bylo opravdu fajn, kdybyste zavedli tu nutnost registrace. Dnes jsem zase u článku četl flame od nějakého chudáka, který si zakládá fekální nicky a snaží se jenom trolit.

  • Tade: Díky za reakci. Na novém webu ponecháme možnost anonymního komentování, nicméně tyto příspěvky budou podléhat schvalování. V tuto chvíli řešíme, jak nastavit filtry (zda schvalovat vše nebo jen ty příspěvky, které obsahují vulgární výrazy, případně kontrolovat IP adresy, zda již v minulosti nebyly v blocklistu…). Toto zatím řešíme, ale určitě už v diskuzích nebude takový punk jako doposud :)

  • Smartmania má pro každého něco. Každý si tu najde něco svého a že je větší základna WP fandů není přeci nic špatného. Tým smartmania dělá svou práci dobře a to je bezesporu. :-)

  • Zvláštní, na toto téma jsem si stěžoval poprvé, dokonce jsem zde napsal, o čem jste neinformovali. Mě nejde o to, o čem píšete, ale jak se prezentujete co se zaměření týče. Kdyby jste se prohlásili oficiálně za WP stránky, přestali jste psát o jiných platformách, tak neřeknu ani slovo.

   Ale prohlásit se za všeobecný server a nezmínit několik novinek z Androidu, které se píší všude jinde, a které jsem vám psal v úplně počátečním postu, mi přijde nefér. A opravdu nebudu hledat váš email a psát vám.

   A obviňovat mě za pachatele všeho zla ve zdejších diskuzích mi přijde už zcela nefér. Většinou reaguji na komentáře zdejších WP fandů, které mi přijdou nekorektní, hádky povětšinou nezačínám. Mrzí mě, že ukazujete jen na mně a WP fandy, kdy někteří z nich uráží a predikují u jiných psychické poruchy aniž by je znali, většinou bráníte.

  • Proč by se boze meli přejmenovávat? Zamereni Smartmanie je jasne uz z jejich jména. Není tu zadne nadrzovani, to ti jen prijde, protože je zde komunita WP vetší.

   Podívej se třeba do recenzí : [odkaz]

   Co do článků: [odkaz]

   To snad musí vidět kazdy, ze tu zadne nadrzovani není.

  • Smisek: Ja jsem vás za pachatele rozhodně neobviňoval, a jelikož jsem nebyl u PC, nezaregistroval jsem ani vaše komentáře – pak už byly smazány. Jasně, někdy nějakou zprávu o dané platformě vynecháme, přehlédneme, ale snažíme se pokrývat maximum a hlavně být aktuální – a ano, jsme všeobecný server, nezaměřujeme se jen na jednu platformu a jak jsem psal výše, stačí si proskrolovat historii článků, kde Android jasně převažuje. Mimochodem, v RSS mám aktuálně 16 webů, z toho 2 čistě WP, 7 čistě Android a zbytek různé tech-mixy :)

   Chápu, že pokud je vám Android bližší, sledujete o něm každou novinku a nějaká se zde vynechá, můžete mít podobný pocit. Ale úplně stejně to zase mohou vnímat WP uživatelé, kteří někde zachytí nějakou WP zprávu, která se tady neobjeví… Myslím, že nejlepší důkaz je historie článků.

  • Hmmmm, už je tady neregistrovaný uživatel. Už je tu diskusní odpad a registrace nepřichází v úvahu, ale za klávesnici se může skrčit kdokoliv, takže žádné překvapení. :-)

  • že se do toho pletu – já osobně jsem si udělal registraci, bo jsem líný kvůli příspěvku pořád vyplňovat kolonku jméno a mail – no ale pro registraci, pokud si vzpomínám, potřebuješ vymyslet si nick, heslo a zadat mail, jichž si můžeš vytvořit dva tucty…či-li ty povzdechy:) nad neregistrovanými – k čemu? Registrovaný už není anonymní oproti neregistrovanému? Registrovaný může mít jen jeden nick oproti ner.? To bys musel jedině nějak hlídat ip adresy, jestli je to vůbec možný, co já vím, ale mám zase takový pocitm že jsou i veřejný, společný ip adresy….no každopádně jsem chtěl říct, že ten důraz na to, aby se někdo registroval, nechápu, co se tím má jako vyřešit. :-)

  • …pokud byste chtěli, aby člověk měl jeden nick, tak to udělejte jako novinky.cz – musela se vyplnit i adresa, kam se pak poštou zašle vstupní heslo, což poněkud eliminuje vytvoření více účtů. … ale úplně bych nezavrhoval možnost neregistrovaného příspěvku, protože někdo sem zavítá náhodou, hledá třeba něco o nějakém mobilu, rád by se na něco zeptal…

  • Samozřejmě, ne všichni neregistrovaní jsou špatní, to rozhodně ne, také jsou to slušné a věcné komentáře od lidí co zavítají a mají co říct, já mluvím o několika jedincích, které nikdo nikde nechce a tak komentují, jak komentují. Víme zhruba o koho se jedná. To je ten odpad co se musí odstřihnout. :-)

  • ... (neregistrovaný)

   Na iných weboch taketo OT prispevky mažú a tym to konci. Tu namiesto toho aby to zmazali s tymi ludmi (väcsinou 1 clovekom) este aj stracaju zbytocne cas

  • Evžen (neregistrovaný)

   Vzacny priklad objektivni sebekritiky, je fajn, ze to o sobe vis, Pavle!:)

  • louskáček (neregistrovaný)

   Souhlasím s argumentací a informacemi od vedení webu a nemám skoro nic, co bych dodával. Jen jednu poznámku si neodpustím k uživateli SMISEKCZ a jiným podobně nespokojených. Tak jako všude jinde, tak i zde funguje princip trhu, jakmile někde není něco, co mě zajímá či sháním, jdu jinam. Rozhodně se mi nezdá, že je zde WP nadržováno, ale opačný poci mám u serveru mobilmania.cz, kde bleskovy o WP jsou s denním či ještě delším zpožděním. Je tam spíše převaha o Androidu, proto jsem se rozhodl spíše sledovat smartmanii a rozhodně jsem kvůli tomu nespamoval skoro každý Android příspěvek na MM, že by měli zapracovat na WP. Když se mi něco nelíbí, tak na to ze začátku upozorním, když se nic po delší době neděje, buď to potom nečtu nebo jdu někam jinam, nic lehčího snad nemůže být…nevím, proč to je pro určité uživatele takový problém to pochopit.

   Jinak přeji krásný slunečný den. :-)

  • Louskáček: díky za komentář, kéž by takový přístup jako máte vy, měl každý :)

 2. Ten telefón vyzerá fajn! Bola by škoda, keby zapadol prachom ako nejaký referenčný pokus. Už sa skutočne teším, keď prídu novinky od týchto malých alebo neznámych výrobcov. Všetko bude ešte omnoho pestrejšie ;)

 3. Ten telefon vypadá velmi dobře a já souhlasím s tím, pokud to bude trochu v mezích kvality, ať vyrábí telefon se slušným HW za dostupnou cenu i neznámí výrobci. Nebude mi vadit, když nebudu mít značku Nokia, ale slušný telefon za slušnou cenu s nejnovějším WP.

 4. nezdá se vám, že to už s těmi úhlopříčkami přehání? Všichni prý chtějí velký telefon a zkuste se pak podívat do bazaru jak tam pak ty pádla leží ladem. To budeme za chvíli potřebovat sebou i baťoh?

  Já zoufale toužím po telefonu s parametry vlajkových lodí, ale do úhlopříčky 4,3. A z reakce okolí nejsem zdaleka jediný. Kdy to už ty výrobci pochopí, že honba za úhlopříčkou je slepá ulička.

  • tohle je spíš tablet s WP, alespoň si myslím, že je to tak myšlené.

  • No u nadpisu a velikosti už mě to taky zarazilo. 6,45 a telefon :)

  • xxx (neregistrovaný)

   Globální oteplování, roztají ledovce a jak budeme rádi za každou věc, kterou půjde pádlovat ;)

  • :D Každopádně. Jen škoda, že se velikosti posouvají neustále napříč spektrem telefonů. Sice 5 palců bych asi zkousl narozdíl od doby třeba před rokem – teď mám 4,3. Jde o to, kdy se to zastaví. Nakonec nás možná zachrání módní návrháři, kteří prostě odmítnou šít tak velké kapsy u kalhot :-D :-D

  • ja uz neriesim velkost uhlopriecky,ale velkost telefonu….

   ked ti niekto da tu 4,3 do tela,ktore pojdme aj 5,3,tak si to kupis?

 5. To skrývání lišty s SW tlačítky budu mít všechny telefony s WP8.1? Tohle jsem totiž viděl poprvé. A dost se mi to líbí, ideální při surfování nebo prohlížení obrázků.

  • Budou to mít logicky jen ty, které nebudou mít HW tlačítka ;)

  • Chápu, však taky píšu „s SW tlačítky“. Já jenom že nikde v recenzi nebo videu s Lumií 630 jsem toto neviděl.

 6. Lord de Wolf

  Wistron = ODM – original design manufacturer. Moc tomu nevěřím. V Brně měli / mají fabriku a dělali OEM LED/LCD TVs pro Sony a byla to trága – Sony bednu bych si tím pádem nikdy nekoupil. Bude to asi na úrovni Prestigio o kterém se zde psalo nedávno… (Plus dělají věci pro Toshibu, Fuji atd.)

  • Jenže takhle v podstatě funguje více firem, třeba HTC si taky své řady Desire nedělají, co jsem četl, tak jsou dělané na zakázku jiných partnerů v jiných fabrikách a prodájí se pod logy HTC.

   Takhle nějak fungují/fungovaly i některé automobilky (Vauxhall – > Opel např.).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).