Domů » Bleskovky » Windows RT Update 3 je tady: Pouze nová nabídka Start a kulaté avatary

Windows RT Update 3 je tady: Pouze nová nabídka Start a kulaté avatary

Necelé dva měsíce po vydání Windows 10 přichází i slíbená aktualizace pro tablety běžící na platformě Windows RT. Aktualizace se nazývá Update 3 (KB3033055) a prakticky přináší jen jediné – novou nabídku Start.

 

I když se nová nabídka Start zdánlivě podobá té ve Windows 10, odlišností je více než dost. Je totiž postavená na starém jádru, a vychází spíše z prvních verzí Insider Preview Windows 10. Rozložení je ale stejné – levý sloupec zobrazuje naposledy spuštěné a nejčastěji používané programy, pravý nabízí prostor pro připnutí dlaždic. Vypnutí, restartování a odhlášení je na rozdíl od Windows 10 nahoře.

 

Novou nabídku Start je možné přepnout do původního celoobrazovkového režimu, je však nutné navštívit nastavení, a změnu následně potvrdit restartem. Vzhledem k tomu, že Windows RT neumožňuje spouštět klasické desktopové aplikace, nenajde se mnoho důvodů, proč v režimu plochy setrvávat a novou nabídku Start používat. Kromě nabídky Start Microsoft inovoval i zamykací obrazovku a další místa, kde se zobrazuje uživatelův avatar – ten je nově místo čtverce v kruhu.

   

Majitelé tabletů s Windows RT tak musí zapomenout na nové funkce Windows 10, jakými jsou například možnost spouštět univerzální Windows aplikace, adaptivní prostředí Continuum, Cortana, centrum akcí a další. Microsoft tímto updatem dělá definitivní tečku za touto odnoží Windows pro procesory ARM, budoucí tablety dostanou plnohodnotná Windows 10, ty levnější s menšími úhlopříčkami pak verzi Windows 10 Mobile.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. microsoft surface RT vyhodené peniaze….

  • Prečo ? Funguje ako ma, oproti chromebookom to ma aj plné office.

   A tento update je nezmysel, to už radšej nemali vydať nič

  • Proč vyhozené peníze? Já mam teda Nokii Lumii 2520 taky s win rt, tablet mám na net, maily, foto, video, nějakou tu hru, konzumace obsahu + k tomu všem office a to vše splňuje vice než uspokojivě, takže za mě spokojenost..

  • Tieto veci by ti splní aj tablet s iným Os a ešte by si mohol vyberať z hromady aplikácii. Ja som mal rok a pol windows tablet nie RT ale plnohodnotné a aj tam bol nulový výber aplikácií oproti predošlému galaxy tabu. A to nebol mrtvý os ako RT s pár predanými zariadeniami ale skutočne Win 8 bežiace na každom notebooku a tretina z nich už má nejaký rok zároveň aj dotykový displej(a tvorcovia aplikácií na to stále kašlu). Nehovoriac že ovládanie rukou malo od pohodlia ďaleko, win 8 neboli pre prsty upravené ani z polovice. Praktický neustále som to musel používať s klávesnicou a touchpadom, dotyk sa obmedzil len občasný scrolling alebo click na ikonku aplikácie na ploche.

  • WRT je asi najlepšie upravene pre prsty na velku uhlopriečku. Podporuje viacero monitorov a perfektnu spravu pamäťe. Nieje to len smartfon s velkou uhlopriečkou ako ine tablety. Na to m ifakt stači moja xperia

  • Lumia 2520 umí LTE ,fotit umí taky,teda mezi tablety naprosto nejlépe když je občas potřeba. Prvotřídní displey a naprosto perfektní dilenské opracování a pěkný nadčasový design a velká kapacita uložiště 32+128 GB a 2 GB operační paměti.A že má RT mě nevadí- má prvotřídní hw za dobrou cenu a stačí mi na konzumaci netu a fotek a videa a hudby ve stereu,protože má 2 reproduktory.Protože má celkem velký displey tak až tak nepotřebuji aplikace a co tablet nemá ,tak to má Lumie 1520,kterou mám taky.A má taky mikro hdmi na propojení i s velkou 40 palcovou tv. Dále má mikro USB 3.Jsem s Lumii 2520 spokojený i když RT má málo aplikací ,ale ty základní má na fota ,video a hudbu a skype ,které nejčastěji na tabletu používám.Hry na něm nehraji. Aktualizace je zbytečná když nic nového nepřidává. Zbytečná práce Mikrosoftu

 2. Absolutně nechápu tuto aktualizaci, na co na tabletech s Win RT aktualizovali pouze vec která se používá naprosto nejmene a to start nabídku.. Prijde mi to úplně zbytečný, jenom gesto aby se neřeklo…

  • Presne :D hlavne ked RT zariadenie sa použiva hlavne ako tablet, max pri office alebo ked sedim za stolom použijem klavesnicu a otvorim IE pre desktop

 3. Martin P. (neregistrovaný)

  Závěrečná věta neplatí …Microsoft tímto updatem dělá definitivní tečku za touto odnoží Windows pro procesory ARM, budoucí tablety dostanou plnohodnotná Windows 10, ty levnější s menšími úhlopříčkami pak verzi Windows 10 Mobile…

  Ano je to konec za RT jenže, Windows 10 Mobile aktuálně neběží na ničem než na ARM 32bit. Teoreticky podporuje jak x86 ( Atom ) ale nejsou zatím ovladače.

  Takže cokoliv zatím bude s ARM CPU bude s Windows 10 Mobile. Naopak na smartphone a malé tablety s procesory Intel Atom a Windows 10 Mobile můžeme zatím zapomenout.

  • Pavel (neregistrovaný)

   Co to je za blbost? právě píše zAsusu T100, má normální 4 jádrový Atom a už přes měsíc na něm běží Win 10.

   A smartphone s Intel procesorem dělá tuším Lenovo už také nějaký pátek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).