Domů » Bleskovky » Windows Phone umí nově zálohovat kontakty a SMS na paměťovou kartu

Windows Phone umí nově zálohovat kontakty a SMS na paměťovou kartu

Občas se může hodit mít své kontakty a textové zprávy zazálohované i na jiném místě než v cloudu, aby s nimi mohlo být možné dále pracovat na počítači. Telefony s Windows Phone dosud moc možností neměly, SMS z nich dosud prakticky dostat nešlo. Nyní však Microsoft přispěchal s aplikací, která lokální zálohu těchto osobních dat umožňuje, bohužel je prozatím omezena na telefony s paměťovou kartou.

   

Aplikace se jmenuje contact + message backup a po instalaci se neobjeví v seznamu aplikací, ale jako položka v nastavení. Na tomto místě pak lze provést zálohu kontaktů do vizitek formátu VCF a SMS & MMS do tabulky XML. Data se ukládají na paměťovou kartu, z tohoto místa je také možné je obnovit na stejném nebo jiném telefonu s Windows Phone. U dual SIM zařízení se zálohují pouze data spojená se SIM kartou ve slotu číslo 1.

  

Contact + message backup podporuje pouze telefony s Windows Phone ve verzi 8.1, je však pravděpodobné, že se tato funkce objeví jako součást systému Windows 10 pro mobilní telefony. 

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. na internu sa ale zalohovat nedaju ze ? vcelku fail.

  • Zdeněk (neregistrovaný)

   Osobně to jako fail nevidím, protože zálohu si zásadně dělám jinam než tam kde ty data mám…to je skoro stejný jako zálohovat disk na ten samej disk

  • KLLR007, kde jsi vzal, že se kontakty a SMS nedají zásobovat do cloudu? Normálně to jde.

  • on pisal internu (pamet) nie internet

  • záloha na interní medium? lol:D

  • Už to vidím. Chybička se vloudila…

 2. hfhf (neregistrovaný)

  Myslím že toto je dobrá funkcia len by ma zaujímalo či používajú nejaký štandard s ktorým sú schopné operovať aj iné systémy. ako je napr Vcard pri kontaktoch…

 3. Kontakty prý vcf a zprávy XML, ale nevím netestoval jsem to.

 4. tomas (neregistrovaný)

  Super a este aby dali moznost ukladat kontakty na sim, nie len stahovat z nej ale aj na nu ukladat a bude to parada :)

  • tomas (neregistrovaný)

   Alebo uz to wm dokaze?

  • WM s tím nemá problém. Nemáš ale na mysli WP?

  • btw. jsi si vědom omezení kontaktů na SIM, jako že žádná diakritika (ačkoli s tím si už nejsem tak jist), rozšiřující informace, atd.:)

  • :D to je jak si stěžovat, že porsche nemá parní motor….:D

   pokud někdo ukládá kontakty na sim, asi by se měl zamyslet nad tím, zda-li má používat „smart“phone:D

  • Tomas

   tohle je u ostatních telefonu bežná věc, dokázat kontakty import/export na SIM u iOS nevím nepoužívám, ale kdyby to nebylo nic se také nestane, jako nouzovka však dobré.

   SIMky mají i v dnešní době stále nesmyslná omezení na počet znaků názvu kontaktu a diakritiku snad také nezvládají o nějaké adrese, mailu a dalším se nám může jen zdát.

 5. Dobrý den, Lumia 930 nemá SD, pokud ten soubor se SMS a kontakty stahnu do PC z mobilu( stejně jako obrázky a jiné přes USB kabel) jakým způsobem ho pak dostanu do jiného telefonu ( popřípadě tel s Androidem). Díky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).