Domů » Bleskovky » Windows Phone bude možné aktualizovat s pomocí paměťové karty

Windows Phone bude možné aktualizovat s pomocí paměťové karty

Příští rok mají dostat všechny Lumie se systémem Windows Phone 8.1 aktualizaci na Windows 10. Velikost updatu zřejmě budou stovky megabajtů, což může být u některých zařízení, zejména u Lumie 530 se 4 GB vnitřní paměti, problém.

    

V oficiálním seznamu změn aktuálního sestavení pro vývojáře (8.10.14203.206) se však nachází zmínka o tom, že pokud systém nenalezne k aktualizaci dostatek místa na úložišti, bude si moci stáhnout potřebné aktualizační soubory na vloženou paměťovou kartu. Pro aktualizaci tak již nebude nutné odinstalovávat aplikace nebo provádět update skrze Lumia Software Recovery Tool s kompletním přeinstalováním systému.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

34 komentářů

 1. No další dobrej nápad co někdo zrealizuje

 2. Místo toho, aby se vyřešil problém (malá kapacita interních pamětí – MS by mohl na výrobce tlačit, aby používali minimálně 16 GB), tak se to řeší „nesystémově“ – ukládáním na SD kartu.

  A diktovat nejen výrobcům HW přeci MS umí, v diktátu je asi nejlepším…

  • wtf (neregistrovaný)

   Myslim si ze na google v diktovani nemá.

  • Pepa (neregistrovaný)

   Souhlasím s tebou, že nikdo z výrobců vlastně neřeší ten hlavní problém. Malou vnitřní paměť telefonu.

   Ano, mohu tam dát 16GB SD za dvě stovky, ale proč by to nemohl udělat už výrobce, osadit přístroj vyšší pamětí – dnes považuji za minimální standart 16GB (přecejen i 8GB zmizí jako nic). I majitel malého smatrphonu potřebuje místo, je jedno kolik přístroj stojí, vždyť úložné místo je dnes jedna z nejmenších položek na celém přístroji. U strojů nad deset tisíc bych viděl jako standart 64GB a víc (dle ceny, přecejen tam rozdíl být musí). K tomu samozřejmě slot na kartu…

  • Takže zase je to špatně.

  • Se nediv podle našeho dvorního trola SMISKACZ je MS absolutní zlo, co nic neudělá správně. :D

  • 16 GB interní paměti by skutečně měl být stanart u low-endů. Telefony se 4 GB interní paměti se snad vyrábí od dob perestrojky a výrobci to tam furt cpou. Proč asi: Chceš víc úložného místa, kup si dražší foun. Vzhledem k tomu kolik dnes zabíraj aplikace místa je to k smíchu. Jsem rád, že MS soucítí s těma, kteří vlastní tyto přístroje. God bless MS :)

  • Ne, za alespoň workaround MS naopak chválím, jen, když už je takový diktátor (zvláště pak u WP, který nemůže žádný výrobce skoro vůbec modifikovat), mohl nadiktovat 16 GB interní paměti jako minimum, ušetřil by si takové workaroundy.

  • Proč? Staci přemýšlet, zařízení, které ma stát dva a půl tisíce nebude mit proste 16 GB paměť, jednak ma nabízet méně, než vyšší modelové řady a jednak je za nejméně peněz. Jednoduché a proste.

  • Neřekl bych, že by interní kapacita mobilu měla být měřítkem pro zařazení mobilu do „třídy“, to by měli dělat důležitější parametry,jako chipset, RAM a podobně.

   Mobil X s 4,8 či 16 GB interní paměti pojede cca stejně dobře / špatně.

  • JJ Více GB interní paměti, více adidas.

   U low-end chcete minimálně 16 GB, i střední třídy pak 64 GB a u high-end si ve svých mokrých snech představujete 128+ GB :D

   Je to směšné vůči tomu, že velká část z vás má androida z Chiny za 2-4k :D

  • Mely by, ale proste souvisí to se vším, je to marketing. Displej, ram, interní paměť, CPU.

  • Hapy (neregistrovaný)

   smisekCZ: “zvláště pak u WP, který nemůže žádný výrobce skoro vůbec modifikovat“

   WP je zlatý střed. Kdyby Apple vypustil iOS, asi by nebyl pro výrobce moc upravitelný.

   Android je zase upravovatelný až moc a podívej u některých telefonů, jak to pak vypadá.

   Ale WP sice umožňuje výrobcům přednastavovat různé věci, ale ne až tak a tím se neovlivnila rychlost a stabilita systému.

  • tom (neregistrovaný)

   Rád nadávám jednou na WP, podruhé zase na Android. Každý má něco. Poslední týden po aktualizaci WP PfD jsem dost spokojen. Ale nemůžu odpustit WP, že není k dispozici aplikace umožňující nahrání hovoru. To je pro mne zásadní věc, kvůli které jsem ochotný vyměnit OS.

  • Nejčastější stížnosti na Android jsou právě na modifikace, nadstavby atd.

   Takhle může MS garantovat i bezpečnost OS, což v případě Androida nelze.

  • Pepa (neregistrovaný)

   Menty: právě proto, že jsem přemýšlel, napsal jsem od 16 GB a u dražších modelů víc jak 64GB… ;o) Takže onen rozdíl tam je. Nebo jsou snad všichni kupující spokojeni s tím, co výrobci nabízejí? Pokud ano, tak už to začíná být zlé… A to se bavíme jen o interní paměti přístroje, kterou výrobci opomíjejí. Takže ano, jsou i důležitější věci, ale ty zde teď neřeším…

  • Výrobci ale vůbec nemusí řešit, jestli jsou kupující spokojení nebo ne, nelze se zavděčit všem, nejvíc lidí breptá nad cenou, ale Samsung nebo Apple to nezajímá, že se to někomu nelíbí, že je někdo nespokojen s cenou. Stejně je to s parametry, nevyhovuje jeden parametr, tak je nutno se ohlédnout jinde, nebo prostě daný parametr oželet. Já jsem taky nespokojený, že Galaxy S5 stojí tolik a nabízí za tu cenu jenom 16GB uložiště. Ale co s tím nadělám.

 3. Hehehe (neregistrovaný)

  Nejprve karty zakážou používat a teď budou uživatele nutit aby kartu použili :-)

  • Klimax (neregistrovaný)

   Drobná připomínka. Zákaz respektive omezení byly jen na WP7.x, u 8.x je plná podpora SD karet.

  • WP7 měly starý kernel a např u HTC byla vnitřní paměť dokonce schovaná SD karta.

   WP7 byly relativně narychlo smontované, aby vlak neujel docela, v té době už se pracovalo na 8.X.

  • lerion (neregistrovaný)

   U WP nikdy karty zakázané nebyly. Pouze je WP 7 nepodporovalo a od WP 7.5 podpora sice byla, ale žádný výrobce to nevyužil.

  • Tak já pořád poslouchám, jak byly WP beta test a jak byly na rychlo smontované a tak dále, ale nechápu, proč co se rychlosti a stability týče předčují o tři roky novější zařízení s verzí 8.1, to mi opravdu hlava nebere.

  • WP7 samozřejmě myslím.

  • WP7 byly velmi jednoduché oproti WP 8.1 a je tudíž jasné, že musely být rychlejší a stabilnější. (i když já nevím, já žádné problémy s rychlostí ani stabilitou WP 8.1 nemám)

  • Mně tohle přijde jako hodně slabá výmluva, WP8 jsou sice složitější, ale zase jedou na daleko výkonnějším hardwaru, než sedmičky. Navíc, s WP7 updaty se dalo sledovat, jak se systém zrychluje. U verze 8 je tento trend spíš opačný, navíc každý update přidá spousta chyb a nedodělků. Doufám, že verze 10 projde pořádnou revizí.

 4. Jestli MS vydá příští rok tedy do konce roku 2015 update na WP 10 pro současné modely s WP 8.1, tak dám na modlení. :-D

  Můj typ je, že WP 10 bude v polovině roku 2016 a to jsem ještě optimista.

  • Ja dúfam skôr v druhú polovicu roku 2015 a bude to W10, už nie WP10 :-)

  • Tříletý životní cyklus se ukázal jako neudržitelný a i MS musí zrychlit – 2 roky na zásadní verzi a mezitím alespoň jedna větší. Podle mě budou i na smartphony uvolňovány např. pravidelné záplaty jako na velká Windows.

   Jediná věc, která brání úplnému sloučení je nekompatibilita firmwaru, kde na PC už to dávno bylo vyřešeno pomocí BIOS nebo EFI.

  • Mary Jo Foley: PfD Windows 10 by měla být uvolněna v lednu až únoru 2015.

  • Jedna věc je je, kdy je MS jakože uvolní, druhá kdy bude s nima první mobil, treti kdy se začne uvolnovat update pro WP8.1 a ctvrta ta nejpodstatnejsi, kdy bude pro CZ distribuci, a to když vezmu v úvahu blesku rychlost s jakou se uvolňuji aktualizace teď do konce roku 2015 urcite nebude.

   Podívej na Denim, kdy ho MS uvolnil a kdy bude ivolnen pro aktualizaci? Když to bude do konce prvního čtvrtletí 2015 budeme rádi.

 5. tomas (neregistrovaný)

  ja len dufam ze vo wm10 bude USB host. toto keby tam daly na vsetky modely tak by predbehly konkurenciu o niekolko bodov

 6. tomas (neregistrovaný)

  neviete niekto na ktoru stranku sa daju pisat napady microsoftu? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).