Domů » Bleskovky » Windows Phone a 3D gesta: Dokumentace odhaluje funkce zrušeného projektu McLaren

Windows Phone a 3D gesta: Dokumentace odhaluje funkce zrušeného projektu McLaren

Koncem loňského roku se o lehké vzrušení v mobilních kuloárech postaraly snímky prototypu zrušeného projektu Nokia McLaren, který měl do tábora telefonů se systémem Windows Phone přinést podporu pro bezdotyková 3D gesta. Server WindowsBlogItalia se nyní dostal k dokumentaci, která popisuje a názorně zobrazuje, jak měla fungovat funkce MixView.

  

Ta měla sloužit k zobrazování dodatečných informací a funkcí u dlaždic připnutých na domovské obrazovce. K tomu stačilo přidržet prst nad jednotlivou dlaždicí, čímž došlo k její „explozi“ na až osm poddlaždic o velikosti 1 × 1 či 2 × 2. Větší zobrazovaly text nebo obrázky, menší pak zástupce funkcí – u kontaktu například možnost rychlého vstupu do editoru SMS nebo vytočení hovoru. API pro bezdotykové rozhraní byla přítomna ve Windows Phone 8.1 SDK, přístup k nim mělo ale pouze několik vybraných vývojářů. Explodující dlaždice neměly být pouze výsadou systémových aplikací, touto funkcí mohla být vybavena libovolná aplikace.

  

Přidržení prstu nad obrazovkou měla navíc podle patentové přihlášky Microsoftu využívat i systémová klávesnice, která by se zobrazovala pouze v případě, kdy byl v blízkosti displeje přítomen prst uživatele. V opačném případě by se schovala a nechala zobrazit veškerý překrytý obsah.

  

Vezmou si něco ze zrušeného projektu McLaren budoucí zařízení se systémem Windows 10? Považujeme to spíše za méně pravděpodobné. Rádi se ale necháme překvapit, co chystaná vlajková loď Microsoftu přinese. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).