Windows Phone 9 bude v rámci programu pro vývojáře k dispozici v lednu 2015

Máte chytrý telefon s aktuální verzí operačního systému Windows Phone 8 nebo 8.1? Potom se podle posledních informací dočkáte také nové verze systému Windows Phone 9. Ten by měl přijít pro všechna aktuální zařízení, včetně nejnižšího modelu, Lumia 520, i když v tomto případě by neměly být dostupné všechny avizované funkce.

 

Jak informují zahraniční zdroje, funkce jako Split screen multitasking, které by měly usnadnit používání, pravděpodobně nebudou dostupné pro zařízení s menším displejem. Zatím ale nevíme, kde přesně bude tato hranice a jestli omezení přijde pro úhlopříčky menší než například 4,9“.

Pokud vás zajímá, kdy se dočkáme první verze k testování, pak si do kalendáře tučně zakroužkujte leden 2015, kdy se objeví první verze Windows Phone 9 v rámci Developer Preview programu.

Ivan Stloukal

12 komentářů

 1. CageJ (neregistrovaný)

  pekne, MS zrychluje

 2. myscho (neregistrovaný)

  Zeby, to asi zrejme opät zapnem Preview for Developer :D

 3. grco (neregistrovaný)

  Já tedy nevím, ale W9 by měli přijít 30. září tohoto roku viz.

  [odkaz]

 4. Tade (neregistrovaný)

  Jen tak dál MS. Pokud to tak bude, je to další pokračování velice dobré podpory, která se může minimálně alespoň rovnat ostatním OS. A co si budeme povídat – MS musí takovou podporu mít vzhledem k historii s WP7 a k nynějšímu rozšíření na trhu :) Zatím to vypadá opravdu slibně.

 5. Peter (neregistrovaný)

  SMISEKCZ: Bohužel

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *