Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1 Update 1 má tento týden dosáhnout verze RTM

Windows Phone 8.1 Update 1 má tento týden dosáhnout verze RTM

Uživatelé telefonů s Windows Phone 8 na celém světě netrpělivě vyhlíží aktualizaci na nejnovější verzi systému s číslovkou 8.1, která v sobě zahrnuje desítky nových funkcí. Microsoft zjevně nelení a již údajně dokončil první aktualizaci tohoto systému, která patrně ponese název Update 1, podobně jako na stolních Windows. Podle serveru Neowin má aktualizace již tento týden dosáhnout fáze RTM (Release to Manufacture).


Ilustrační obrázek 

Jednou z novinek má být nativní podpora pro vytváření složek aplikací přímo na hlavní obrazovce, zdali bude aktualizace obsahovat i novou dynamickou zamykací obrazovku, prozatím nevíme. Nedávno se na internetu objevilo video, které znázorňuje některé její možnosti, včetně interaktivního ovládání hudebních funkcí.

Počítá se, že Windows Phone 8.1 Update 1 bude uvolněn někdy koncem prázdnin, přičemž v listopadu má přijít Update 2, který přinese podporu nového hardwaru a 3D gest pro nové modely. Uživatelé zapojení do programu Developer Preview se zřejmě dočkají výše zmíněných aktualizací dříve, první z nich možná již v následujících týdnech. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

 1. Ondra (neregistrovaný)

  Včera jsem nějakou aktualizaci na svou Lumii 630 DS dostal…

  • veigy (neregistrovaný)

   Také jsem aktualizaci zaznamenal a když jsem porovnával číselné označení, tak sedí s nejaktuálnější DP na mé L920.

  • mistrjuna (neregistrovaný)

   Na své Lumii 925 mám nainstalovanou finskou aktualizaci Cyan, po po přihlášení do Developer programu mi telefon nabídl také aktualizaci ovšem aktualizace byla maličká a nic jsem nepostřehl.

 2. Jarda (neregistrovaný)

  Ze by konecne oprava ruzneho vyzvaneni pro kazdou SIM? :-)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel