Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1 GDR2 umožní připnout jakoukoliv položku nastavení na domovskou obrazovku

Windows Phone 8.1 GDR2 umožní připnout jakoukoliv položku nastavení na domovskou obrazovku

Nově představené telefony Microsoft Lumia 640 a 640 XL běží na nejnovější verzi operačního systému Windows Phone 8.1, která není dosud přítomna v žádném jiném zařízení a patrně by měla přijít ještě před aktualizací na Windows 10 jako balíček GDR2. Největší novinky se týkají nabídky nastavení.

  

Tu aktuálně tvoří nepřehledný proud desítek položek, ve Windows 10 přijde jejich roztřídění do podkategorií. GDR2 má ještě před desítkami nabídnout „rozsekání“ seznamu položek nastavení názvy kategorií, které bude možné použít k rychlé navigaci podobně jako například v seznamu aplikací. Jak zjistili redaktoři serveru Windows Central, přibyde možnost připínat jednotlivé položky nastavení jako dlaždice na domovskou obrazovku, což lze již nyní u některých položek zajistit pomocí aplikací třetích stran.

Ve videu je také ukázána nová funkce přidělování a odebírání práv jednotlivým aplikacím, GDR2 má dále umožnit systému Windows Phone používat jako příslušenství bezdrátové Bluetooth klávesnice. Zda a případně kdy dojde k uvolňování aktualizace GDR2 na současné telefony, je prozatím velkou neznámou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.