Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1 GDR2 má být údajně představen 8. října: Jaké změny přinese?

Windows Phone 8.1 GDR2 má být údajně představen 8. října: Jaké změny přinese?

Aktualizační balíček GDR1 pro Windows Phone 8.1 byl oficiálně vypuštěn s některými novými telefony (např. HTC One (M8) for Windows), přičemž starší zařízení se jej dočkají až někdy v průběhu podzimu. Je dost možné, že před jeho uvolněním již bude v programu Developer Preview dostupný jeho nástupce, podle polského zdroje WPWorld.pl má GDR2 přijít již 8. října.

  

Právě pro polské uživatele má mít druhá aktualizace systému Windows Phone 8.1 velkou hodnotu, neboť má našim sousedům přinést lokalizovanou personální asistentku Cortanu. Změn však má být mnohem více, ačkoliv žádné z nich nebyly dosud potvrzené. V seznamu aplikací má být umožněno vytvářet skupiny aplikací, nepřehledná nabídka nastavení se má dočkat možnosti třídění. Správce souborů se má stát systémovou aplikací, ke které budou mít přístup i ostatní aplikace (například pro přehrávání hudby ze složek nebo pro třídění fotografií).

  

Dále bude možné zvolit si výchozí aplikaci pro zasílání zpráv nebo komunikovat skrze DLNA, Wi-Fi Direct nebo Bluetooth profily. Do rychlých přepínačů v centru akcí se má konečně dostat i tlačítko pro zapnutí/vypnutí datových přenosů. Pochopitelně má přijít i optimalizace pro stávající hardware a podpora hardwaru nového. Z polských zdrojů také zní, že všechny telefony s Windows Phone 8.1 se mají dočkat majoritní aktualizace na Windows (Phone) 9. Výše uvedené informace musíme brát s rezervou, doufáme však, že většina zveřejněných změn se v příštím updatu objeví. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments