Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1 GDR1 umožní zamezit přenosu dat po připojení telefonu do USB

Windows Phone 8.1 GDR1 umožní zamezit přenosu dat po připojení telefonu do USB

V tomto týdnu dostanou uživatelé zaregistrování v programu Developer Preview aktualizaci systému Windows Phone na verzi 8.1 GDR1. O změnách, které tento update přinese, jsme psali v našem rozsáhlém článku, Microsoft však na svém blogu zřejmě nezmínil všechny chystané novinky, jednou z neodhalených funkcí má být ochrana uživatelských dat po připojení telefonu do USB.

  

Tato funkce bude užitečná především v situacích, kdy potřebujete nabít telefon například z cizího počítače. Po prvním připojení k novému zařízení vás telefon nově upozorní, že je automaticky aktivován režim pro nabíjení, v němž je veškerý přenos dat zakázán; změnu bude možné provést v nastavení telefonu pod položkou USB (čili nastavení bude zase o položku delší). Tímto způsobem budou uživatelská data v telefonu chráněna před nežádoucím únikem do počítače.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
risko
Uživatel
risko

tohle jde už na starší wp8.1, stačí v telefonu přes hledání napsat USB

myscho
Uživatel
myscho

Tak teraz to bude „oficialne“ :D

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

A není to náhodou závislé na verzi FW a proto to je zatím skryto a čeká se na FW s USB ovladači od výrobce telefonu (u Nokie na Cyan)?

veigy
Uživatel
veigy

U Cyan je tato funkcionalita dostupná normálně, alespoň u L630.

pepan6680
Uživatel
pepan6680

Hodil by se USB host, snad ho hoši z MS někdy dodají:)

Diego (neregistrovaný)
Anonym
Diego (neregistrovaný)

To podporoval symbiam uz pred rokmi… (iba nabíjať, pripojit ako velkokapacitnu pamäť, pc suite) stacilo vybrat, čiže MS znova objavil „novinku“ ;)

abcd (neregistrovaný)
Anonym
abcd (neregistrovaný)

Si jeblý nebo o kerej? To tam jako tu funkcionalitu nemá přidávat, protože ju už kdysi dávno měl Symbian? Podle mě je dobře, že přidává do systému funkcionalitu. Nemože tam byt všecko hned od první verze, protože by pak první verze nikdy nevyšla do světa.

Petr (neregistrovaný)
Anonym
Petr (neregistrovaný)

On jeblý není, ale tvůj názor je. Nejde o to že to tam ted nemá přidávat, ale proč to tam nebylo už na začátku, případně proč je to tam AŽ teď. Ten v době vydání nebyl snad ani alfa verzí, a teprve ted se dostává do fáze betaverze (testing pro veřejnost)… tak za 4roky bude možná na úrovni nadroidu 2.3

djkure
Uživatel
djkure

Nebylo to tam pro to, že třeba byla i podstatnější funkcionalita, než tato funkce. Symbian od začátku toto také neuměl.

jirxu
Uživatel
jirxu

doufám, že na úrovni androidu nikdy nebude…

Petr (neregistrovaný)
Anonym
Petr (neregistrovaný)

Neboj nebude! Nestihne to. Do dvou let po WP nestekne ani pes.

famakate
Uživatel
famakate

PETR: to by bola naozaj krasna predstava. Snad si to aj ty do tych dvoch rokov odvyknes

jirxu
Uživatel
jirxu

to se tu říká už asi 5 let….

Tade
Anonym
Tade

Symbian to uměl před roky, Symbian je nyní mrtvý. MS to přidal teď a jede se dál. Systém se prostě bude vylepšovat, ať se tomu budete vysmívat nebo ne ;)

Ty kecy o tom, že do dvou let je WP mrtvý se tu propírají s týdenní pravidelností již pár let a každý týden jsou stejně trapné.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

TADE: +1 není ani třeba více komentovat či něco dodávat.

Petr (neregistrovaný)
Anonym
Petr (neregistrovaný)

Co bych si mel odvykat?

miki (neregistrovaný)
Anonym
miki (neregistrovaný)

DP rozhodně nedoporučuji. Nedávno jsem musel dělat downgrade na 8.0., zálohovat data a znovu nahrávat 8.1.se cyanem, jen abych měl oficiální update -protože Microsoft zastavil aktualizece pro DP… Nejsem žádný it specialista…Celý blbě ztrávený den s rozhozeným mobilem díky DP, už fakt nikdy…Nenavádějte tu lidi, aby to stahovali!

Tade
Anonym
Tade

To myslíš vážně? :-D Bylo mnoho upozornění u článků na webu, že DP není standardní postup pro získání updatu. Je to pro vývojáře a rozhodnutím MS bylo umožněno instalovat to bez větších překážek všem. Ale pořád je to testovací verze systému, se kterou mohou být různé problémy. Na to, co jsi popsal výše, nemusíš být IT specialista. Na internetu jsou navíc návody a fóra (jedno máš hned před nosem a je v ČR ohledně WP asi nejlepší). Pokud máš problémy i s těmito úkony, nechápu proč se do DP cpeš a potom sem jdeš ještě brečet a upozorňovat na sebe.… Číst vice »

MIKI (neregistrovaný)
Anonym
MIKI (neregistrovaný)

Pro koho je tento web – pro vývojáře?? Myslím, že nikoliv. Člověk, který se o mobil nezajímá každý den tu vidí jen masáž článků o DP,tak si to prostě stáhne….takže má poznámka je plně na místě – v žádném příspěvku nevidím doporučení standardnímu/tuctovému uživateli at´raději s updatem počká…

Jinak nepřišel jsem vyhledávat agresivní či urážlivé debaty na bázi facebooku potažmo reakce puberťáků :)…doby, kdy byl internet výsadou inteligentních a především SLUŠNĚ se chovajících lidí jsou bohužel nenávratně pryč :( Odpovídat už mi fakt nemusíš, už to číst nebudu, ahoj :)

Drum (neregistrovaný)
Anonym
Drum (neregistrovaný)

Miki: A on tady někdo nabádá lidi aby to stahovali? Pokud umíš číst, potom určitě víš že DevPreview program je pro vývojáře a ne pro běžné uživatele. Já sám bych do toho nikdy nešel a raději počkám na finální verzi, ale rozhodně mě baví si tady o novinkách číst, protože aspoň vím na co nového se můžu těšit.

Tade
Anonym
Tade

Shazuješ tu systém kvůli své nevědomosti, za kterou ale nikdo nemůže. Všechno jsi při aktivaci DP účtu a před stažením odsouhlasil a měl sis to alespoň zhruba přečíst, zvlášť, pokud píšeš, že se v ,,IT“ nevyznáš. Pokud takto bezmyšlenkovitě odklikáváš vždy všechno, určitě budeš mít více problémů nejen s DP v telefonu. Srovnáváš mě s puberťákem, přitom sám tu osočuješ lidi a autory článků z NAVÁDĚNÍ. Opepříš to vykřičníkem a blbě ztráveným dnem. Já osobně rád poradím lidem na fóru i zde pod články o WP. Většina jich je slušných. Pokud narazím na komentář tvého stylu, odpovídám ti, jak si… Číst vice »

Wertigo (neregistrovaný)
Anonym
Wertigo (neregistrovaný)

MIKI: nejsi jak sám říkáš žádný IT specialista, potom nechápu, proč sis do telefonu instaloval verzi OS určenou pro VÝVOJÁŘE. Předpokládám, že sis před instalací pečlivě prostudoval podmínky vývojářského programu že? Připomíná mi to trošku lidi co si dají do telefonu custom android a pak pláčou že tam jsou bugy…..

Lidí vzpamatujte se….. je to VÝVOJÁŘSKÁ verze – tedy určená pro vývojáře k testování API a podobných věcí NIKOLIV produkční produkt pro nasazení mezi veřejnost.. Osobně považuji develop program v té podobě (že se může registrovat doslova každý ) za chybu.

lol (neregistrovaný)
Anonym
lol (neregistrovaný)

Skor by som uvital opacny variant. Aby sa dalo cez pripojenie USB prenasat iba data, a aby sa mobil nenabijal. Hlavne u mobilov s nevymenitelnou bateriou a absenciou SD slotu by to bolo super, aby sa nenicila bateria neustalym kratkym nabijanim.

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Při současné životnosti telefonu jako celku je to jedno. Pouze kdysi dávno u Siemensů C35i a MT50 přežil telefon původní baterku. Dneska už je to naopak. Při životnosti telefonu do dvou let není důvod se o baterku bát.

Tade
Anonym
Tade

Netvrdil bych to s úplnou jistotou. Před asi dvěma týdny jsem kupoval novou originální baterii do své rok staré L820. Na původní už byl znát úbytek kapacity. Pokud bych měl nevyměnitelnou, asi bych se servisem a výměnou nové za poplatek počkal, ale rozhodně bych nadšený nebyl.