Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1 DP dostává update: Přibyl stav baterie na dlaždici a plánovač aktualizací

Windows Phone 8.1 DP dostává update: Přibyl stav baterie na dlaždici a plánovač aktualizací

Microsoft včera vypustil další aktualizaci pro systém Windows Phone 8.1 z programu pro vývojáře. I když nebyl zveřejněn žádný seznam změn, udály se v systému malé, ale viditelné změny. První novinku naznačila již dva dny stará aktualizace systémové aplikace Spořič baterie, která v seznamu změn obsahovala dvě položky, které budou aktivní až od sestavení systému s číslem 14203 – sledování procentuálního stavu baterie naživé dlaždici a možnost přidat si zástupce Spořiče baterie do Centra akci.

 

   

Kromě těchto dvou vylepšení navíc přibyl do nastavení aktualizací plánovač, v němž si lze zvolit preferovaný čas instalace aktualizace. Díky tomu bude nově možné stáhnout aktualizaci do telefonu a instalační proces odložit na vhodnější dobu, například na přednastavené 3:00. Jste-li účastníky programu pro vývojáře, aktualizaci vyvoláte na tradičním místě v nastavení – aktualizace telefonu – zkontrolovat aktualizace.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

29 komentářů

 1. Nebylo by od věci napsat, že nynější live tile baterie je opravdu LIVE (!) Realtime přepisování informací ;)

  • Tak realtime pojem mě opravdu pobavil…

  • lerion (neregistrovaný)

   Ty ale už nebavíš vůbec nikoho…

  • Začni třeba sportovat, protože ty tvoje mindráky Ti už lezou opravdu na mozek-pokud to není tuk. Jsi zrovna jeden z těch komiků co onanovali nad LT(jak jsou dokonalé apod.) a pojem RL mě zkrátka pobavil :D Vůbec na mě nereaguj a zalez si zpátky do svého doupěte ;-)

  • lerion (neregistrovaný)

   Do toho, co dělám ti nic není a svoje doporučení si nech pro sebe. Pokud se ti nelíbí, že někdo na tvé žvásty reaguje, tak je nepiš…

 2. Kiez by tam nejakeho mudreho cloveka napadlo dat do nastaveni moznost vypnut podsvietenie senzorovych klaves, ktore je skor na tarchu ako uzitok. Na 920 je to podsvietenie take intenzivne ze sa to neda vecer ani pouzivat…

 3. lerion (neregistrovaný)

  K tomu plánovači nemám tak úplně důvěru – na SIM kartě mám samozřejmě PIN a telefon mám zabezpečen heslem. Zároveň telefon používám jako budík.

  Co se tedy stane, když se mi ve 3:00 (nebo kteroukoli jinou noční hodinu) nainstaluje aktualizace? Vzbudí mě pak telefon? Něco takového si kvůli pozdnímu příchodu do práce nemohu dovolit…

  • Předpokládám, že služba starající se o buzení bude naběhlá i bez přihlášení do sítě/telefonu.

  • No hlavne aby to stahovani uplne nevyzdimalo baterku.

  • kraken (neregistrovaný)

   Ak máš na mysli či ta budík zobudí po reštarte tel. Moja odpoveď je ANO: Budík funguje aj keď nej si prihlasný. Teda ak si nezadal PIN. Môžeš kludne vyskúšať.

  • Horšie bude, keď sa ti začnú o tretej ráno sťahovať a inštalovať aktualizácie, a telefón to nestihne dokončiť pred plánovaným zvonením budíka.

  • lerion (neregistrovaný)

   O to všechno mi šlo – při aktualizaci se vyskytne chyba, nedokončí se nebo se prostě stane cokoli neočekávaného a je to… Na to se tedy spoléhat nebudu…

   Pokud (snad to přijde s Windows 10) bude aktualizace probíhat jako na stolních Windows, tak v pořádku – prostě se stáhne, rozbalí, co půjde, pak se nainstaluje a pak to bude chtít po uživateli restart. To mi vadit nebude. Do té doby instaluji aktualizace pouze manuálně.

 4. Hurá, je konec roku 2014 a stav baterie je možný zjistit na hlavní obrazovce :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 5. Ešte by sa patrilo spomenúť, že pribudla podpora automatického nastavenia času cez NTP, čo je aspon u nás na Slovensku vykúpením. Doteraz WP8 podporoval iba NITZ, ktorý je závislý od operátora a u nás to samozrejme nefungovalo.

 6. Rony (neregistrovaný)

  Přesně tak, procenta baterie se od začátku zobrazují v centru akcí. K čemu ještě potřebuji dláždici? Vymyšleji pořád akorat tak kraviny misto aby radši dali dopořádku ten debilní Video přehrávač!!!

 7. tom (neregistrovaný)

  U Lumie 620 po této aktualizaci pozoruji lepší reakce a plynulost celého systému.

 8. tom (neregistrovaný)

  A ještě maličkost. Pokud se vypne PrevfD, pak se zobrazí v info Denim namísto Cyan. Při zapnutí PfD je zpět Cyan.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).