Windows Phone 8.1 DP dostává kritickou aktualizaci: Zase tak kritická ale není

Pokud používáte vývojářskou verzi systému Windows Phone 8.1, bude vám v následujících hodinách nabídnuta aktualizace s číslem 8.10.14192.280 a označením kritická. Nemusíte se však ničeho děsit, podle vyjádření obsahuje pouze obvyklý rozsah oprav a vylepšení, update je však důležitý pro testování aktualizačních systémů Microsoftu.

 

Pokud na update nechcete čekat, můžete jej vyvolat na obvyklém místě v nastavení – aktualizace telefonu – zkontrolovat aktualizace. Update telefonu zabere zhruba 10 minut. Pokud tak neučiníte, aktualizace vám bude nainstalována zcela automaticky v následujících čtyřech dnech. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

25 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  To se vážně bude psát o každé drobné aktualizaci každého OS?

  • mimonaut (neregistrovaný)

   A proč ne? mě to třeba vyhovuje. Když tě to nezajímá, nečti to.

   Kde jinde by se o tom mělo psát?

  • Zaklinac (neregistrovaný)

   Okrem toho sa o tom píše preto, že prvýkrát sa jedná o kritickú aktualizáciu, ktorá sa nainštaluje automaticky, pokiaľ ju užívateľ nenainštaluje sám do určitého dátumu (v tomto prípade do pondelka).

  • biscuit84 (neregistrovaný)

   mceza sa vrátil v plné parade a už zas trolluje. Asi by sa mu mal zacat opat niekto vyhrazat, aby odtialto odkapal :D Bez neho tu bol taky klud :)

  • lerion (neregistrovaný)

   Mě to prijde jak okurková sezóna. „Nic viditelného nepřináší“, „Nic viditelného neopravuje“. K čemu je takový článek? Jasně, když jde o novou verzi systému, nějaké zásadní změny, opravu kritických chyb nebo naopak je potřeba varovat před špatnou aktualizací (viz poslední dva články,o updatu iOS), tak proč ne. Ale tohle slouží jen k zaplácnutí místa mezi reklamami…

   Až budou v telefonu Windows 10 a budou dostávat aktualizace pravidelne každé druhé úterý v měsíci, budete o tom také psát?

  • ING (neregistrovaný)

   Stve ta, ze tvoj android este nikdy nemal ziadnu aktualizaciu?

  • lerion (neregistrovaný)

   :D :D :D Jo, přesně :D Můj Android :D :D :D

  • Jakub Karásek (neregistrovaný)

   SMARTmania.cz je server, který se věnuje mobilním technologiím a proto se zde vyskytuje větší procento uživatelů, kteří mají nainstalovanou vývojářskou verzi systému WP, než například na stránkách radyptakaloskutaka.cz. Pokud těmto uživatelům vyskočí na telefonu hláška o kritické aktualizaci, tak mají právo se dozvědět, o co se jedná, i když se ve výsledku nic kritického neděje.

  • lerion (neregistrovaný)

   A vy víte, co se děje a co se neděje? Já bych řekl, že víte pouze to, co vědí všichni ostatní uživatelé – že jde o nějakou aktualizaci a název je Kritická. To je vše. Nebo snad víte něco navíc? Co ta aktualizace přináší? Co opravuje? Co upravuje? Je to nějak poznat v systému?

   Pokud budete informovat jen o tom, že WP 8.1 DP má novou aktualizaci, tak neřeknete uživatelům více než ta samá informace na displejích jejich telefonů…

  • jirxu (neregistrovaný)

   lerion: lol, tak sem nechoď buď vůbec a nebo na článek neklikej o co ti jde? To, že klikneš, nebo pouhým okem zhlédneš název článku ti asi moc času nezaberea o nic tě neokrade ani sand tolik nepobouří:) Ale psát tyhle tvý výlevy na to čas a chuť je…:) Si založ vlastní web o čem chceš a dávej si tam články jaké chceš ty;)

  • Zdenek (neregistrovaný)

   Tato testovací aktualizace přináší pouze to, že se na ní má otestovat, zda proběhne vše v pořádku, až se nainstaluje sama i bez součinnosti uživatele.

 2. mikis (neregistrovaný)

  S tím nezbývá než souhlasit, prosím pana redaktora Karáska ať napíše něco víc k téhle aktualizaci než jen to co vidí každý uživatel na displeji telefonu.

  • Jiří Hrma (neregistrovaný)

   On by Jakub rád napsal více, ale Microsoft k této aktualizaci žádný changelog ani další podrobnosti nezveřejnil. Snažili jsme se pátrat u našich dalších zdrojů, ale bohužel bez úspěchu.

  • lerion (neregistrovaný)

   Já to chápu, také jsem pátral, co obsahuje. Ale když jste nic nevypátrali, tak proč o tom psát článek?

  • Geary (neregistrovaný)

   Co ti je furt do toho? To že aktualizace nic nepřináší je přeci taky informace, alespoň to některým ušetří čas a nebude pátrat po tom, co aktualizace přinesla novýho. Že tě baví bejt furt za debila.

 3. Jirka3 (neregistrovaný)

  No já mám HTC 8X a po aktualizaci vidím zřejmé zrychleni a reakci systému…

 4. sMarty (neregistrovaný)

  Pouzivam Lumíi 830 s WP8.1 a FW Denim, přijde ještě nějaký update nebo až Win10 a kdy by mely vyjít prosím? Děkuji za info

  • lerion (neregistrovaný)

   Proč se ptáš tady? Tady to nikdo neví. Krom pár povolaných v Microsoftu to neví vůbec nikdo ;)

   Co ovšem s jitotou víme, tak že Windows 10 vyjdou v roce 2015.

 5. Sali (neregistrovaný)

  Zas aktualizace s ničím než s opravami to úplně taky nebude. V nastavení mi přibyla položka Aplikace pro zařízení. (HTC 8S)

 6. gaspic (neregistrovaný)

  neví někdo co znamenají ty šipečky nad signálem a wifi?

 7. milennium (neregistrovaný)

  Já zatím nic… Lumia 930…

 8. Sali (neregistrovaný)

  Tak nevím jak Vám. Ale me už konečně zase funguje to navrhovani slov správně. A taky mi Google přestal predhazovat nedotykovou verzi stranek pro,mobili, kdyz jsem měl nastaveno v IE preferovat zobrazeni stolniho PC.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *