Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1 Developer Preview dostává třetí aktualizaci

Windows Phone 8.1 Developer Preview dostává třetí aktualizaci

Telefony se systémem Windows Phone 8.1 z programu Developer Preview dostávají další aktualizaci, informuje o tom Microsoft na svém blogu o Windows. Zatímco první update měl na svědomí zlepšení výdrže telefonu na baterii a opravoval několik dílčích chyb, aktuální verze, která nese číslo 12397 přidává vývojářům možnost využívat některá nová API.

 

Běžný uživatel zřejme žádné změny nezaznamená, přesto Microsoft doporučuje stažení updatu všem uživatelům. Vyvoláte ji položkou v nastavení > aktualizace telefonu > zkontrolovat aktualizace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Je docela vtipný, že se aktualizace stáhne, nabídne se restart…tak teda jo…blik…a pak je na telefonu znak nabíjení, dokud není baterka na 50%.

  Jsem zvědav, kolik lidí bude googlit „WP 8.1 update 3 battery bug“ :)

  • Nic takoveho se mi nestalo a to jsem upgradoval pri asi 30%.

  • jarp (neregistrovaný)

   Tiež som predošlí update inštaloval asi pri 30% a v pohode.

  • Pči 30% to možná v pohodě bylo, ale Londat měl při zahájení instalace nejspíš mnohem méně.

  • Jo netuším, kolik jsem měl, ale bylo to málo…na telefon jsem kouknul tak cca jednou za 5 min a když konečně naběhl, tak měl 55%…hlavně že doběhlo a vše zatím funguje :)

 2. N1520 (neregistrovaný)

  Update při baterii cca 40% proběhl korektně.

  Jenom první ozubená kola se točí asi 2min aniž by se hnul ukazatel progresu,ale pak se rozběhl a cca 4 min do dalšího rebootu OK

 3. blept (neregistrovaný)

  Update také bez problému.

 4. Při update vše OK. Ale nedaří se mi teď zálohovat telefon (aplikace a nastavení). Doběhne do 96 procent a zahlásí chybu:(. L925.

  • Tento problém hlásili někteří už asi před týdnem (viz. fórum). Většině lidí to ale jde normálně a i těm, co to nedoběhne, tak se na webu píše, že je to synchronizováno úspěšně.

 5. Tak update proběhl OK, zálohování funguje (možná bych zkusil smazat předchozí zálohy). A zdá se, že je menší spotřeba baterie :-)

 6. pavel šmíd (neregistrovaný)

  Aktiluzace proběhla bez problémů akorát by mohli ve Windows htc Windows 8s zpravit informační diodu,víte ja bych chtěl aby na mim telefonu upozorňovala na zmeškané události a SMS a nejen upozorňovat když baterie je vybita a nabii tak svítí červené bouzel na nic doufám že to majkrosov napravi….

  • Ale ta dioda nikdy jinak nefungovala. To není chyba, ale vlastnost.

 7. Pavel Šmíd (neregistrovaný)

  Jo to ma i můj spolubydlící htc windous8s a také ma problém jako já tak je to systémem windous,kamarádka má také htc nevím už jako model a tam ji to na zmeškane události upozorňuje a na sms a vybití baterie a upozorní když se ji baterka nabií,samořejme ma operační systém androjd tak si myslím že je to chyba ve windous ma stim také nějaké problém napíšte moc děkuji …

  • V první řadě bys měl spravit svou češtinu!

  • Tak ještě jednou. WP s notifikační diodou prostě nepočítá, neumí s ní pracovat. U HTC je ta dioda řízena HW (nabíjení, vybíjení). Tak opakuji, není to chyba, ale je to vlastnost.

 8. pavel šmíd (neregistrovaný)

  Promiň ja stu češtinou to je problém ja vim a zato se omlouvám :-\

 9. pavel šmíd (neregistrovaný)

  Moc dik už sem v obraze….:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).