Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Windows Phone 8.1 a firmware Cyan je dostupný pro všechny Lumie z české distribuce

Windows Phone 8.1 a firmware Cyan je dostupný pro všechny Lumie z české distribuce

V tomto týdnu Microsoft dokončil proces vypouštění aktualizací stávajících telefonů Nokia Lumia z české distribuce na nejnovější verzi systému Windows Phone 8.1 s firmwarem Lumia Cyan. Naznačují to jak informace od členů našeho diskuzního fóra, tak oficiální stránky Nokie, na nichž aktuálně svítí u kolonky Lumia Cyan u všech českých modelů slovo Available (tedy kromě Lumie 1520, která paradoxně dostala Cyan mezi prvními)

   

Pokud vám dosud nebyla aktualizace nabídnuta, můžete ji ručně vyvolat v nastavení – aktualizace telefonu – zkontrolovat aktualizace. Během více než hodinové instalace si můžete přečíst, jaké novinky pro vás systém Windows Phone 8.1 a firmware Lumia Cyan přinese. Aktualizace zůstává nedostupná uživatelům, kteří mají zakoupený telefon z některých zahraničních distribucí a také těm, kteří mají na svém zařízení nainstalován systém Windows Phone 8.1 z programu Developer Preview. Druzí jmenovaní by se ale snad měli brzy dočkat, Microsoft již vyřešil problém, který při aktualizaci způsobovalo aktivované šifrování BitLocker, a začal pro vybrané modely update vypouštět.

    

Pokud máte systém z programu Developer Preview nainstalován a nechce se vám již déle na firmware Cyan čekat, můžete si telefon aktualizovat pomocí programu Nokia Software Recovery Tool, v tomto případě však přijdete o veškerá nastavení systému (ostatní data lze zálohovat a po instalaci systému obnovit). Podle nejnovějších dat agentury AdDuplex již podíl systému Windows Phone 8.1 překonal systém WP7 a aktuálně jej má na svých telefonech nainstalována čtvrtina uživatelů, 95% z nich jsou majitelé Lumií.

Dá se předpokládat, že podíl WP8.1 bude narůstat, neboť má být k dispozici pro většinu telefonů se systémem WP8 (výjimku tvoří například Huawei W1). Příští očekávanou aktualizací WP8.1 je balíček GDR1, který umožní například nativně vytvářet složky dlaždic na domovské obrazovce. Uživatelé registrovaní do programu Developer Preview si jej mohou stáhnout již nyní, oficiálně však přijde někdy na podzim společně s novým firmwarem Debian Red.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
48 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments