Domů » Bleskovky » Windows Phone 8 prolomeny skrze Interop unlock na Lumii 520

Windows Phone 8 prolomeny skrze Interop unlock na Lumii 520

Systém Windows Phone 8 přišel o svou neprolomitelnost a asi nebudete překvapení, že vítr vane z fóra XDA-Developers. Uživatel Lordmaxey, který vytvořil v minulosti několik custom ROM pro Lumie 710 a 800, zatoužil po Interop unlocku nejnovějších Windows Phone a pro tyto účely na portálu eBay zakoupil Lumii 520. Bez hardwarových zásahů to se to ale neobešlo.

  

Pro účely odemknutí si Lordmaxey ke svému dříve vlastněnému Advanced Turbo Flasher boxu opatřil JTAG a klipy, které připojil přímo na základní desku rozebraného telefonu a díky tomu mohl zapisovat přímo do flash paměti. Takto se mu podařilo obejít zabezpečení systému Windows Phone 8 a měnit položky v jeho registrech.

 

Toho se dá zneužít například pro instalaci aplikací mimo Windows Phone Store a další zásahy, které obvykle nejsou běžnému uživateli přístupné. Toto odemknutí dokonce úspěšně přestálo i upgrade na Windows Phone 8.1 z Developer Preview.

   

Výše zmíněný postup pochopitelně není využitelný pro širokou masu lidí, neboť je zapotřebí vlastnit speciální hardware a také potřebné znalosti. Nemůžeme tedy očekávat širokého rozšíření této metody, může ale napomoci hackerům v práci na metodě odemykání telefonů na softwarové bázi. Více informací se můžete dozvědět přímo na fóru XDA-Developers.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

29 komentářů

 1. Už dělají klucí pokroky. Ještě pár let a bude opravdu prolomeno :D Škoda, že v té době už budou WP 8 pěkně zastaralou verzí… :D

  • Celkem naivní komentář, obzvláště začátek druhé věty :-D A když už, tak nikdo neví zda se jim to nehodí k práci s WP9 že ;-)

  • Johny (neregistrovaný)

   vtipné je, že windows phone je zastaralou verzí systému už dnes :D :D :D

  • Johny: Řekl bych, ze na SM jsi tu k smíchu ty :D

   Peete: Naivní neřekl bych. Četl jsi ty brikule co ten borec musel udělat? Asi těžko si bude takovéto zařízení pořizovat, aby si udělal Iterlopunlock.

  • Martin (neregistrovaný)

   Jo hoši, najděte si pichny a neřešte pí..viny

  • mta (neregistrovaný)

   :)

   odesláno z WP 8.1

  • johny : vtipne je ze sa vydavas za grafika a pritom ucis na zakladnej skole vytvarnu z pastelkami

  • IMPERATOR: no, nevím jestli to byl trefnej příměr, ale mě třeba učitel na základce přijde jako mnohem důležitější funkce než nějaký grafik. A to říkám jako grafik, který se tím už hooodně let docela obstojně živí :-)

   Ale k smíchu s tím pubescentním stylem trolingu je, to se musí nechat.

  • Johny (neregistrovaný)

   Asi nemá moc smysl řešit jaká profese má jaký smysl. To mi přijde trochu hloupé nahlížení světa. Imperator se očividně ještě sám nepřeklenul přes svoje ego, když v každé reakci na muj příspěvek má potřebu vypíchnout, že jsem grafik :D

   Přestaňte se brát tak vážně, jedna hláška co si dělá srandu ze systému a můžete se podělat :D

  • To ty sám si tu před časem měl výroky o designu a jejich správnost jsi podrthoval výkřiky jako „já jsem grafik, takže to vím líp než vy ostatní“. Takže se nediv, že z tebe mají lidi srandu a dávají ti ty tvoje žvásty rádi sežrat…

   Kor, když tu píšeš takové ubohé vtípky. Rád se zasměji dobře mířenému vtipu, ale tenhle byl fakt slabej :D

   Vzhledem k tomu, že ostatní systémy se od WP snaží okopírovat co mohou, tak je docela lituji, jestli kopírují od zastaralého OS :D

  • Johny (neregistrovaný)

   mceza: nebudu se s tebou o tom dohadovat, ale z logiky věci asi vyplývá, že pokud se někdo věnuje nějakému oboru, rozumí mu víc, než mceza který o tom ví kulový a staví svůj názor na „líbí/nelíbí“ :D

   Ty se vtipům, které se týkají MS zasmát nedokážeš, všechno si hned bereš osobně a začínáš útočit, tak jako mnozí jiní tady. Vaše trapná křižácká válka za jeden OS.

  • Drahý Johny, zkus se trochu rozpomenout jak to bylo. Ty jsi začal design WP v diskuzích urážet. Když ti více lidí podalo pádné argumenty, že nemáš pravdu a že tvé důvody, proč je podle tebe WP tak špatný systém, nejsou pravdivé, tak si diskuzi ukončil stylem „já jsem grafik a rozumím tomu víc, takže mám pravdu a vy ne“. To byl vlastně jedinný tvůj argument… :D

   Neboj, také se příležitostně věnuji grafice, také o tom něco málo vím. Ale to, že tobě osobně se ten systém graficky nelíbí ještě neznamená, že je špatný… Neboj, pro MS ho navrhovalo velké množství grafiků. A řekl bych, že daleko kvalitnějších, lepších a lépe placených jak nějaký ubožáček Johny…

   A nezlob se, když napíšeš blbost na které není nic vtipného a dodáš za to „:D :D :D“, tak to opravdu jako vtip neberu… Zkus to lépe. Na netu je spousta kvalitních vtipů o MS. Tak zkus pohledat…

  • johny paradoxne parodujem teba…co mas potrebu v kazdom prispevku vypichnut ze si grafik

  • mimonaut +1

  • Johny (neregistrovaný)

   mceza: Já si na to moc dobře pamatuji. Uvedl jsem v čem jsou typografické problémy, v čem je špatné plýtvání místem a v čem jsou problémy s navigací. Byl to sáhodlouhý příspěvěk přes celou obrazovku, který byl plně podložený argumenty a ty jsi na to reagoval stylem sobě vlastním, že jsem troll a že já tomu tak rozumim, že oni jsou narozdíl odemne odborníci. Já ti na to zmínil, že i já jsem odborník a daná profese mě živí – obzvláště optimalizace dat pro čitelnost a typografie. Jako >živnostníka

  • Johny (neregistrovaný)

   …což je přeci jen asi trochu víc, než to že ty si stáhneš photoshop (sorry, grafiku neděláš, tak tu nekecej) nebo když mimonaut dělá ve firmě pomocníka, který ovládá grafické programy(a tím se nad vás nechci povyšovat, každej ale děláme tohle na úplně jiné úrovni a očekávají se od nás úplně jiné výsledky). Doufam, že to nezajde tak daleko, že si tu budem poměřovat grafické práce, všichni snad víme jak to je, tak si nemusíme na nic hrát. Co chci říct je, že tehdy ta moje poznámka byla čistě věcná, vycházela z názoru skrze mojí profesi a ty jsi byl ten, který to napadl a začal se chovat ke mě pejorativně. Sám chceš podkládat názory v diskuzi věcnou argumentací a tak budu rád, když to dohledáš. Já ti tu ty argumenty, které jsou stále stejné (resp. se to týkalo verze 7.5) klidně zopakuji, což lehko prokáže, že tu vaříš svá nařčení z vody.

   Ostatně právě ono plýtvání místem a důležitost malých ikon Microsoft nepřímo přiznal tím, že je implementoval zpět. (Mimochodem vzpoměň si, že jsem také říkal, že s designem a typografii se pracuje snadno, když si můžeš dovolit velké proklady mezi písmem a grafikou – což v systému povětšinou nemůžeš).

   Na závěr jsem si nevšiml, že pokud třeba podává odborný komentář k programování apod. někdo, kdo je tu označen jako vývojář, bylo by kolem toho takovýho srance a sklidil by podobné políčky (na základě jeho profese, nikoliv výroků). To že neberete mojí profesi jako profesi smysluplnou beru, to je vaše věc. Urážet lidi ale na základě toho co dělají mi přijde při nejmenším dětinské ;-) Nevadí mi to, ale fakt mi to přijde trochu mimo. A pokud si do fulltextu zadáte smartmania.cz:johny grafik, nejvíce keců je tu k tomu od vás dvou :D

  • Johny (neregistrovaný)

   tímto to ukončuji a pokud mceza nemá odkaz na tu danou diskuzi ke které odkazuje, nevidím jediný důvod, proč v našem rozhovoru pokračovat. Případně pokud jsem se spletl v mimonautovi a grafiku dělal na profesionální úrovni mimo reklamní atelier a „dpt“(?) A_ _ _. V tom případě se mu omlouvím jestli se ho muj komentář dotkl a rád se budu s ním na odborné úrovni o těchto věcech bavit.

 2. Tak inštalovať platené aplikácie mimo App store sa dá už aj teraz…

 3. Nejvíc mě vždy pobaví otázka, jaký antivirový systém na telefonu používám :-D

  • fero (neregistrovaný)

   :D :D :D si zabil

  • Kamarád, který vyměnil svoji starou Nokii za Lenovo s Androidem (jeho první pořádný smartphone) a který se o telefony vůbec nezajímá se mě na to tenhle týden fakt ptal. A ptalo se už víc lidí :)

  • Což je vtipný paradox – linuxáci se vždy ostatním smáli, že Linux nepotřebuje antivirový software a že proto je lepší jak Windows. No a u Androidu a WP je to přesně obráceně :D

 4. už přes deset let obdivuju nadšení a vědomosti chlapců z XDA, jak si s tím vyhrajou a jak neustále přicházejí na věci, které by vůbec neměly jít udělat.. vzpomeňme port WindowsRT na HTC HD2, stovky custom roms apod.. smekám a trochu závidím, že něco takového neumím (a nemám na to ani čas)

 5. zkill (neregistrovaný)

  Dobrá práce. Jako majitel Lumie 820 bych rád měl možnost telefon odemknout.

  Na druhou stranu nad připojením k procesoru pomocí JTAGu bych zase tak nejásal. JTAG/SWD používám v práci každý den a zatím o mě nikdo článek nenapsal ;)

 6. janko (neregistrovaný)

  Tak pořád lepší, než to prolomit přes nabíječku… To tu už taky bylo

 7. Kazeasch (neregistrovaný)

  Mě ani tak nefascinuje to že tohle někdo udělá. Ony jsou to všechno v zásadě triviální záležitosti které v praxi dělá „cvičená opice“ u pásu ve fabrice. Spíš mi hlava nebere kde berou potřebné informace. To mají špeha přímo u zdroje, nebo snad reverzní inženýrství?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).