Domů » Bleskovky » Windows Phone 7 a 8 přicházejí o integraci Facebooku

Windows Phone 7 a 8 přicházejí o integraci Facebooku

S příchodem Windows Phone 8.1 došlo k poměrně zásadní změně v integraci sociálních sítí, o kterou se přestal starat systém a na svá bedra ji převzaly samotné aplikace s možností propojení vybraných funkcí se systémem. Odstranění úplné integrace prodloužilo přístupové časy k některým „sociálním“ funkcím, za to však přestalo být nutné aktualizovat celý systém v případě změny na některé ze sociálních sítí. U Windows Phone ve verzích 7.x a 8.0 dosud zůstalo vše postaru, nyní však dochází ke znefunkčnení integrace Facebooku.

  

Tuto nepříjemnou novinku oznámil Microsoft na stránkách podpory; viníkem je sám Facebook, který změnil své Graph API, z něhož v Redmondu čerpali do svých aplikací a systémů kontakty, zprávy, fotografie apod. Touto změnou budou postiženy následující služby a aplikace:

 • Windows Phone 7.x a 8.0 – Hub Lidé, Kalendář, Fotogalerie, OneDrive
 • Windows 8 a 8.1 – Kontakty, Kalendář, Fotky
 • Balíček Windows Live Essentials pro Windows – Fotogalerie, Movie Maker, Windows Live Mail
 • Outlook.com – Kontakty, Kalendář
 • OneDrive Online
 • Outlook Social Connector pro Outlook 2013
 • Office 365 Outlook Web App a Kalendář 

Integrace Facebooku ve výše uvedených aplikacích a službách sice v nabídce nadále zůstává, ovšem údaje z modré sociální sítě nebudou v budoucnu aktualizovány – nebudou přibývat nové kontakty a nové položky v kalendáři, nebudou aktualizovány novinky v hubu Lidé a nebudou fungovat živé dlaždice. Uživatelé systému Windows Phone 8 mají možnost aktualizovat na verzi 8.1 a využít integraci Facebooku skrze oficiální aplikaci, majitelé starších telefonů s Windows Phone 7.x si odteď musí vystačit s aplikací Facebook či s přístupem skrze webový prohlížeč.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

20 komentářů

 1. WP (neregistrovaný)

  Zaplat pan Buh za ty dary:)…prilisna integrace me dost vadila, nepotrebuju zdilet kazdou vec co udelam.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Informace …nevím k čemu ta funkce slouží… by šla říci stručněji.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  FB odseknul mnohem více aplikací nebo systémů a žádný upgrade z 8.0 na 8.1 nebo 10 nepomůže.

  Řešením by byla až aplikace podporující nové API a ta podle všeho díky právním podmínkám nebude dostupná.

  • Tiez som nepochopil tu radu ze mozem updatovat na 8.1, ked 8.1 je medzi postihnutymi tiez… autor by si to mal po sebe precitat.

  • Jakub Karásek

   Windows Phone 8.1 mezi postihnutými není – pokud máte nainstalovanou oficiální aplikaci Facebook a propojenou se systémem, bude nadále docházet k aktualizaci novinek, kontaktů i kalendáře.

  • Na WP8 ta aplikace nefunguje?

  • Martin P. (neregistrovaný)

   To Jakub Karásek: [odkaz]

   Né tak docela, možná tedy že jen nevědomě slovíčkaříme, ale mluvím o přístupu aplikací třetí strany to jsou i aplikace a součásti Windows8.x nebo WindowsPhone 8.x

   Není rozníd mezi WP8.0 a WP8.5 . API Facebooku se změnilo až po vydání servis packu.

   Aplikace od Facebooku to bude umět dále.

  • OK. Sry uz som pochopil. Ale preco su postihnute aplikacie ludia na W8.1? Nestaci tam urobit tiez update aplikacie s novym API? Ved ta aplikacia je samostatna, nemusi sa updatovat so systemom, ci nie? To iste outlook.com. To nemozu zmenit API na svojich serveroch? Ved tu oficialnu app na WP8.1 robi tiez MS..

  • Jakub Karásek

   To Martin P.: Rozdíl mezi WP8.0 a WP8.1 je poměrně zásadní

   – ve WP8.0 si systémové aplikace (Kontakty, Kalendář, Fotografie apod.) braly informace přímo z Graph API a proto kvůli změnám tohoto API nově přestává integrace fungovat.

   – ve WP8.1 si systémové aplikace berou informace z oficiální aplikace Facebook, a integrace do systému tudíž zůstává zachována.

  • Jakub Karásek

   To RADECZECK: Aplikace na WP8.0 funguje, ale neintegruje se do systému, tudíž novinky z FB budou dostupné pouze z aplikace, a nikoliv z hubu Lidé

  • Jakub Karásek

   To MARTAN1981:

   Postižené systémy – Windows Phone 7.x a 8.0; Windows 8.0 a 8.1.

   Nepostižené systémy – Windows Phone 8.1.

  • Jakub Karásek: Ano, je to tak jak píšete.

 3. Hmmm, nooo? Postupně ukrajuji užívání Facebooku a vidím to tak, že ho úplně odříznu. Poslední dobou používám už jen messengra protože je stále integrovaný do Prostoru (měl už být odříznut, ale stále funguje).

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Tak ještě jednou. To byla aktualizace Facebooku, která se změnila.

   Facebook nechce aby Windows(i WP), Linux, ChromeOS, MacOS , Android, prostě všechny systémy a všechny aplikace mimo Facebook Messengeru a Facebook klienta neměli přístup ke kontaktům a položkám v kalendáři.

  • Nechce aby nemali? Nie nahodou nechce aby mali?

  • Martine pochopte už konečně že nemáte pravdu, pokud si systém natahuje informace z app FB tak vše funguje.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Tak si znova přečtěte …aby prostě všechny systémy a všechny aplikace mimo Facebook Messengeru a Facebook klienta neměli přístup ke kontaktům a položkám v kalendáři… Kupodivu píšu, že na WEB FB bude mít přístup aplikace FB a né aplikace MS. To jestli tuneluje aplikace třetí strany ( to je i MS) aplikaci Facebooku je věc druhá!

   Máte bordel v tom čí je, která aplikace. K čemu přímo přistupuje a i kdy změna byla provedena.

 4. femx (neregistrovaný)

  @MARTAN1981: nejsem zadny lingvista ale v ceskem jazyce se bezne pouzivaji dva zapory vedle sebe bez toho aby vyznam prechazel do kladu. [odkaz] „Ve slovanských jazycích (včetně češtiny) je možná kumulace záporných slov ve větě, např. Nikdy to nikomu neříkej.“

  • Ano to mate pravdu, ale takto funguje dvojite zapory iba so slovami ako napriklad aj uvadzate: Nikdy som tam nebol. To je OK. Ale pouzit dvojity zapor typu: Nechcem aby si tam nesiel. To uz je zial lingvisticky konina ako mraky.

  • ale ked poviem nechcem aby si tam uz nikdy nesiel… tak to je uplne v pohode a nikto by sa nad tym nepozastavil…no a… sme na smartmanii… o co ide ako ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).