Domů » Bleskovky » Windows Mobile 10: Staré jméno pro nový systém?

Windows Mobile 10: Staré jméno pro nový systém?

Říká se, že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. To však zřejmě neplatí pro Microsoft, který před čtyřmi lety představil operační systém Windows Phone a dal sbohem přechozím Windows Mobile. V letošním roce z názvu systému slovíčko Phone odstranil s tím, že všechny příští verze budou prostě Windows. Jelikož se však budou příští Windows pro telefony a tablety od verze pro počítače lišit, říkají jim v Microsoftu interně Windows Mobile.

  

Stále častěji se však objevují hlasy, že se takto bude příští dlaždicový mobilní systém jmenovat oficiálně. Jeden zaměstnanec Microsoftu, který je zodpovědný za vývoj Windows Phone 8.1, má na svém LinkedIn profilu vyplněno, že aktuálně pracuje na Windows Mobile 10 a podobných náznaků se v poslední době objevuje celá řada.

  

Jsme zvědaví, jak Microsoft svůj mobilní systém nakonec pojmenuje, mnohem více nás však zajímá, jaké nové funkce přinese. Snad se některé střípky dozvíme 21. ledna, kdy Microsoft koná tiskovou konferenci, na níž má odhalit novinky ve Windows 10 pro spotřebitele.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
68 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments