Domů » Bleskovky » Windows Hello se otevírá: Windows 10 odemknete smartphonem, hodinkami či náramkem

Windows Hello se otevírá: Windows 10 odemknete smartphonem, hodinkami či náramkem

Microsoft se na veletrhu Computex ještě více otevřel. Poskytnul svým partnerům svoji holografickou platformu (více informací) a také oznámil otevření frameworku Windows Hello Companion Device, který slouží k autentizaci uživatele bez zadávání hesla s pomocí dalšího zařízení (smartphone, hodinky, náramek).

companion-device-5

V blízké budoucnosti se tak můžeme těšit na následující scénáře:

  • Připojíme zařízení k počítači přes USB, stiskneme na něm virtuální tlačítko a počítač se odemkne
  • Necháme zařízení v kapse, avšak spárované s počítačem přes Bluetooth. Po stisknutí mezerníku na počítači se na zařízení objeví notifikace, jejímž potvrzením se počítač odemkne
  • Oprávnění také bude moci rychle přenést NFC přiložením zařízení k počítači
  • U spárovaných fitness náramků bude možné využít předem sjednaného gesta, například tlesknutí při přiblížení k počítači

Microsoft na veletrhu Computex demonstroval odemknutí za pomoci náramku Nymi Band, ostatní výrobci však mohou do svých zařízení implementovat framework Windows Hello Companion Device také.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments