Domů » Bleskovky » Windows Hello se otevírá: Windows 10 odemknete smartphonem, hodinkami či náramkem

Windows Hello se otevírá: Windows 10 odemknete smartphonem, hodinkami či náramkem

Microsoft se na veletrhu Computex ještě více otevřel. Poskytnul svým partnerům svoji holografickou platformu (více informací) a také oznámil otevření frameworku Windows Hello Companion Device, který slouží k autentizaci uživatele bez zadávání hesla s pomocí dalšího zařízení (smartphone, hodinky, náramek).

companion-device-5

V blízké budoucnosti se tak můžeme těšit na následující scénáře:

 • Připojíme zařízení k počítači přes USB, stiskneme na něm virtuální tlačítko a počítač se odemkne
 • Necháme zařízení v kapse, avšak spárované s počítačem přes Bluetooth. Po stisknutí mezerníku na počítači se na zařízení objeví notifikace, jejímž potvrzením se počítač odemkne
 • Oprávnění také bude moci rychle přenést NFC přiložením zařízení k počítači
 • U spárovaných fitness náramků bude možné využít předem sjednaného gesta, například tlesknutí při přiblížení k počítači

Microsoft na veletrhu Computex demonstroval odemknutí za pomoci náramku Nymi Band, ostatní výrobci však mohou do svých zařízení implementovat framework Windows Hello Companion Device také.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. qq (neregistrovaný)

  Naprosto zbytečná funkce, kdo má na notebooku fingerprint reader nebo i to zadávání hesla přes klávesnici musí být rychlejší jak tady ta drbačka. Místo aby skutečně propojili telefon a pc jako Apple s continuity, tak se drbou s takovou kravinou.

  • D8 se říct že máš pravdu, ale třeba ta varianta s bluetooth počítač se s telefonem spáruje na dálku takže až přijdeš k PC už to bude načtené a ty jen zmáčkneš mezerník což by vypadalo jako by PC nebyl vůbec zaheslovaný.

  • Jarda (neregistrovaný)

   V korporatu se na ruzny biometricky ficury koukaji dost odtazite, napr. notasy striktne bez fingeprint ctecky. Takze tohle by mohlo byt pouzitelne, sveho casu jsem pouzival odemykani pres BT a bylo to docela slusne pouzitelne.
   Continuity je naopak kvuli moznemu uniku informaci korporatne nepripustne.

   • Tak nechme korporát korporátem a pojďme se bavit o našich potřebách:)
    BTW: to jako že nesmíš mít ani laptop s čtečkou otisku, byť bys ji neužíval?

 2. tedy (neregistrovaný)

  Netuším proc bych si to tak komplikoval a odemykal ntb s w10 pres lumii, raději zprovozněte dorucovani smsek ba počítač, mluvi se o tom ale stale nic

  • no v rámci insider programu to funguje minimálně dva buildy zpátky.

  • Špatně pochopeno. Bude to fungovat jako bezklíčový systém u aut. Už jen tvá přítomnost (resp. vysílače) u vozu tě opravňuje přístup do vozu. Zde také. Blízká přítomnost mobilu u PC autorizuje přístup.

   • tedy (neregistrovaný)

    Nevím uni, raději auto na klasicky klic, ten mi nikdo snad nesebere

   • He? Jaký je v tom rozdíl, jestli ti nevezmou klíč nebo dálkový ovladač?

 3. „Oprávnění také bude moci rychle přenést NFC přiložením zařízení k počítači“ No nevím, jaký má dosah NFC, centimetry? Na to rozhodně nebude stačit vzdálenost „u počítače“. Prakticky dle mě na nějakou podložku (např. ve spojení s bezdrátovým napájením).
  Pro funkci „u počítače“ je třeba užít BT.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).