Windows Blue: Podívejte se na první video s novým systémem

Na internet unikl instalační soubor s chystaným systémem Windows Blue. Podívejte se na první video ukazující jeho vylepšené prostředí.

Redaktorům serveru WinBeta se dostalo do rukou vývojové sestavení připravovaného operačního systému Windows Blue. To by mělo být, jak se zdá, dostupné jako aktualizace pro současné počítače a tablety. Jak je ve videu patrné, ukazovaný build 9364 se totiž v systémovém dialogu stále hlásí jako Windows 8.

 

Prezentované novinky jsou zatím spíše designového charakteru. Uživatelé dostanou na výběr více barev pro upravení vzhledu nového prostředí, tamtéž přibudou další možnosti pro změnu velikosti dlaždic a do nastavení počítače přibylo více nabídek, které byly dříve dostupné pouze v Ovládacích panelech. Hlubší by měla být také integrace cloudové služby SkyDrive.

Jedinou výraznější novinkou, kterou jsem na videu zaznamenal je vedle možnosti rychlého zobrazení všech nainstalovaných aplikací nová verze desktopového Internet Exploreru 11. Ten se zdá být po stránce uživatelského rozhraní beze změn, vývojáři se tak zřejmě soustředili především na vylepšení podpory moderních webových standardů. V této oblasti totiž IE 10 stále poměrně výrazně zaostává za konkurencí.

Zatím se tedy zdá, že je Windows Blue pouze mírným designovým vylepšením stávajícího systému, což by bylo rozhodně velkým zklamáním. Neházejme ale ještě flintu do žita. Je klidně možné, že má uniklé sestavení už dřívější datum výroby a vývojářský tým se od té doby posunul o notný kus dále. Nezbývá než doufat.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku