Domů » Bleskovky » Windows 95 zprovozněny na chytrých hodinkách Samsung Gear Live (video)

Windows 95 zprovozněny na chytrých hodinkách Samsung Gear Live (video)

Na tom, že můžete upravenou verzi Androidu na chytrých hodinkách nahradit tou standardní, nic až tak zvláštního není. Jeden z majitelů Samsung Gear Live se ovšem rozhodl to dotáhnout ještě dál a na svém zařízení zprovoznil staré dobré Windows 95. Ptáte se jak? Využil k tomu emulátor Adosbox, který je zdarma dostupný v Obchodě Play.

 

Nejedná se bohužel o špičku v oboru, nic jiného se ale na hodinkách nepodařilo zprovoznit. Vlivem toho je systém nadmíru pomalý a navíc odmítá kvůli nedostatku RAM otevřít jakoukoliv aplikaci, samotné prostředí je však víceméně funkční. Není to poprvé, co můžeme některý ze starších Windows vidět na zařízení s Androidem, pro chytré hodinky se ovšem jedná o premiéru.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

5 komentářů

 1. anonym (neregistrovaný)

  jak to mohlo kapat na malo pameti? to to nedostalo ani 8MB RAM???

 2. Oli (neregistrovaný)

  Však je to obyčejný DosBox for Android :D

 3. lerion (neregistrovaný)

  Protože byl můj příspěvek předtím smazán (proč?) zeptám se ještě jednou – k čemu to je?

  • lojzik (neregistrovaný)

   Abys ses mohl hloupe ptat. Nekdo si doma naprosto zbytecne lepi modely letadylek, nekdo dava Windows na hodinky, je to tak tezke pochopit?

 4. nutty (neregistrovaný)

  konecne nekdo dal do toho kramu pouzitelny system :D :D :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).