Sledujte nás na YouTube

Windows 95 zprovozněny na chytrých hodinkách Samsung Gear Live (video)

Na tom, že můžete upravenou verzi Androidu na chytrých hodinkách nahradit tou standardní, nic až tak zvláštního není. Jeden z majitelů Samsung Gear Live se ovšem rozhodl to dotáhnout ještě dál a na svém zařízení zprovoznil staré dobré Windows 95. Ptáte se jak? Využil k tomu emulátor Adosbox, který je zdarma dostupný v Obchodě Play.

 

Nejedná se bohužel o špičku v oboru, nic jiného se ale na hodinkách nepodařilo zprovoznit. Vlivem toho je systém nadmíru pomalý a navíc odmítá kvůli nedostatku RAM otevřít jakoukoliv aplikaci, samotné prostředí je však víceméně funkční. Není to poprvé, co můžeme některý ze starších Windows vidět na zařízení s Androidem, pro chytré hodinky se ovšem jedná o premiéru.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

5 komentářů

 1. anonym (neregistrovaný)

  jak to mohlo kapat na malo pameti? to to nedostalo ani 8MB RAM???

 2. Oli (neregistrovaný)

  Však je to obyčejný DosBox for Android :D

 3. lerion (neregistrovaný)

  Protože byl můj příspěvek předtím smazán (proč?) zeptám se ještě jednou – k čemu to je?

  • lojzik (neregistrovaný)

   Abys ses mohl hloupe ptat. Nekdo si doma naprosto zbytecne lepi modely letadylek, nekdo dava Windows na hodinky, je to tak tezke pochopit?

 4. nutty (neregistrovaný)

  konecne nekdo dal do toho kramu pouzitelny system :D :D :D

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *