Domů » Bleskovky » Windows 9 se mají ukázat v polovině příštího roku, údajně se chystá i verze pro předplatitele

Windows 9 se mají ukázat v polovině příštího roku, údajně se chystá i verze pro předplatitele

Čínský leaker FaiKee vypustil na internet detaily, týkající se uvádění nového softwaru Microsoftu na trh, včetně novinek, kterých bychom se měli zejména v nové verzi systému Windows dočkat. Již dříve zveřejněný screenshot odhaluje aktuální stav vývoje stěžejních softwarových produktů Microsoftu, mezi nimiž nechybí zmínka o Windows 365, tedy pravděpodobně první verzi Windows, která bude nabízena v rámci předplatného, podobně jako Office 365. Tato verze Windows má být založena na jádře základní edice a v současné době se má nacházet ve fázi Alpha, tedy v raném stádiu.

  

Současní uživatelé Windows 8.1 by se měli dočkat ještě v letošním roce aktualizace Update 2, která se má aktuálně nacházet v preview verzi. Letos v létě má také přijít Update 1 pro Office 2013, stejně tak zcela nový kancelářský balík Office 2013 „Gamini“, vyvíjený pro prostředí Modern UI. Oba produkty se již nachází ve verzi RTM, na internet již unikly i první screenshoty dotykové verze Office 2013.

   
Microsoft Word 2013 pro Modern UI

   
Microsoft Excel 2013 pro Modern UI

   
Microsoft Outlook 2013 pro Modern UI
 

Nové verze systémů Windows 9 a Windows Phone 9 se mají objevit ve druhém nebo třetím čtvrtletí příštího roku, v tuto dobu mají být dostupné jejich preview verze. Vylepšení se má dočkat především rozhraní Modern UI, systémová ochrana Windows Defender, aktivace Windows, cloudové úložiště OneDrive a zmíněna je i personální asistentka Cortana. Je možné, že se dočkáme její implementace do dotykového prostředí systému Windows 9.

  

Chystá se i nový kancelářský balík Office 2015, aktuálně se má nacházet ve fázi Alpha-TP-CP1, tedy Technical preview, což by mohlo naznačovat jeho brzký příchod. Pochopitelně veškerá zmíněná data nejsou oficiální, nicméně FaiKee byl v minulosti poměrně spolehlivým a přesným zdrojem. Microsoft evidentně nezahálí a máme se rozhodně na co těšit. Jaká je podle vás adekvátní cena za roční předplatné systému Windows?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. chose007 (neregistrovaný)

  0,- :)

  • vojta (neregistrovaný)

   Až 500,- Kč ročně by bylo za mě adekvátní. Balíček i s Officem za 100,- Kč a byl bych vcelku spokojemý.

  • vojta (neregistrovaný)

   to neměla být reakce….. pardón :-)

 2. xxx (neregistrovaný)

  Dofám že Microsoft bude mít rozum a updatuje všechny telefony z WP 8.1 na WP9

  • Jako majitel WP 8 telefonu v to doufám. Ale nevím, zda je obchodně rozumné vydávat novou verzi systému i pro téměř 4 roky stará zařízení.

  • Miroslav Havlíček

   Vsadil bych si, že telefony s WP 8.1 z výroby ho dostanou. U těch ostatních už si tak jistý nejsem.

  • mceza: Nemyslím, že by tím např. Apple prodeje trpěly. Druhým „extrémem“ je pak „zařízení se bylo představeno 19 měsíců před tím, už garantovanou 18ti měsíční aktualizaci nedostane“. Nebo jak to bylo.

   Pokud MS uvolní WP9 na WP8 přístroje, bude to milé, pokud nikoli, nebude se proč divit.

  • Zda je to obchodně rozumné? Je to přímo nutné, to, že žijeme v době, kdy podpora dva roky se stává samozřejmností je spíš smutné. Jediný, kdo se nevymlouvá, je Apple, 4 roky starý iPhone 4 a pořád jede na nejnovějším systému. To, že by zařízení podporu nedostalo, beru jako výmluvu, nic víc, nic míň.

 3. Těším se na každou další verzi Windows – kluci v Redmondu fakt makaj a každá další verze přináší spoustu vylepšení.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).