Domů » Bleskovky » Windows 9 přijdou brzy, lákal čínský Microsoft na síti Weibo

Windows 9 přijdou brzy, lákal čínský Microsoft na síti Weibo

Příští majoritní verze systému Windows má přijít až příští rok, podle posledních informací by však měla být představena již na konci tohoto měsíce s tím, že by záhy mělo být ke stažení technologické preview pro širokou veřejnost. Čínské zastoupení Microsoftu na síti Weibo zřejmě omylem odhalilo jméno příští verze operačního systému a nepřímo potvrdilo příchod nabídky Start.

  

Žádné překvapení se nekoná, jméno příští verze systému bude jednoduše Windows 9. Devítka je tvořena několika dlaždicemi v podobném stylu, v jakém je vytvořeno současné logo Windows, podle posledních informací se však o finální logo systému jednat nemá. Obrázek, který byl následně ze sítě Weibo stažen, doplňoval popisek: „Poslední operační systém od Microsoftu, Windows 9, přijde brzy. Myslíte, že se vrátí nabídka Start do levého dolního rohu?“ Je pravděpodobné, že nabídka Start se již v technologickém preview objeví; zdali budou obsaženy i další spekulované funkce jako odstranění menu Charms, práce s moderními aplikacemi v oknech nebo předinstalovaná aplikace Cortana, si budeme muset počkat na konec měsíce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  1. Těším se vždycky na každou další verzi. Byť jsou některé kroky MS občas kontroverzní, vždycky dokáže přidat i spoustu užitečných funkcí.

  2. lojzik (neregistrovaný)

    Fakt to bude poslední Windows? O.o

  3. Zdenek (neregistrovaný)

    Neříkám že to byl krok správným směrem co se týče evoluce od Win7 ale oceňuji snahu o radikální změny. Když vezmu Android ios symbian atp v podstatě se dá říct že je to od začátku úplně stejný.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).