Domů » Bleskovky » Windows 8.1 už jsou hotové. Microsft dokončil verzi RTM (aktualizováno)

Windows 8.1 už jsou hotové. Microsft dokončil verzi RTM (aktualizováno)

Aktualizováno 28. 8. 2013

Microsoft včera na svém oficiálním blogu potvrdil dokončení RTM verze operačního systému Windows 8.1. Tu nyní dostanou ke zpracování výrobci OEM zařízení, se kterými budou ještě redmondští pracovat na doladění. Zákazníci se oficiálního uvolnění dočkají až 17., respektive 18. října.

Původní článek z 25. 8 2013

Microsoft údajně dokončil práce na aktualizovaném systému Windows 8.1. Tvrdí to známá technologická novinářka Mary Jo Foley ze serveru ZDNet, která prý informaci získala od tří nezávislých zdrojů blízkých společnosti. Verze RTM (Release to Manufacture) byla prý uvolněna pro interní účely už v pátek, 23. srpna.

Microsoft údajně nechtěl tuto informaci zveřejnit okamžitě, aby nezapadla ve stínu zprávy o odchodu CEO Steva Ballmera. Oficiálního oznámení bychom se tedy měli dočkat v pondělí. Pro koncové uživatele se ale stejně nic nemění. Redmondský gigant nyní systém předá svým OEM partnerům a pro veřejnost jej prostřednictvím Windows Update uvolní až současně s novou várkou tabletů a počítačů v polovině října.

Miroslav Havlíček

8 komentářů

 1. Už ať jsou tu, jsem zvědav, jestli se metro na kompu posune k větší použitelnosti :-)

  • 8.1 Preview jsou opravdu velmi vylepšenou verzí a rozhodně je to posunulo mnohem dále.

   Pokud si finální verze zachovala dobré vylepšení preview verze a ještě to doladili, bude to výborný systém.

  • jediné čo mi na 8.1 Preview vadilo to, že pozadie desktop ikony v ModernUI vyberalo podľa prevažujúcej farby v ikone, čo mi dosť esteticky vadilo a nedalo sa to nikde meniť

  • Ano, to jsem i kritizoval: [odkaz]

  • Zirk0n (neregistrovaný)

   Jsou v tom SP i nějaké vylapšení pro desktop? Těch pro metro je bídně málo. A z toho mála využiji jen zmenšení ikonek. Ale o desktopu se nikde nepíše.

  • ZIRKON:

   V dnesni zk*rvene dobe na PC desktop? :D Zijes v minulosti :) Dnes na PC jedine mobilni prostredi s kravskyma ikonama a jen zakladnim nastavenim :)

  • Nevšiml jsem si, že by desktop v 8.1 zmizel.. :-o

  • Taky mě zajímá vylepšení pro desktop, Win 8 mám rok a dlaždicovou aplikaci jsem použil jednou, když jsem to zkoušel, pak jsem usoudil, že desktopové aplikace jsou lepší a od té doby jsem dlaždicovou obrazovku ani neviděl. Z toho, co se píše o Win 8.1 mám pocit, že se vylepší pár věcí na dlaždicích a tím to končí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).