Domů » Bleskovky » Windows 8.1 Update 2 má vstoupit do fáze RTM již tento týden

Windows 8.1 Update 2 má vstoupit do fáze RTM již tento týden

Podle plánu aktualizací Microsoftu z minulého týdne by měl další velký aktualizační balíček pro systém Windows 8.1 přijít letos v létě, leaker WZor nyní přišel s informací, že již tento týden má být hotova jeho RTM verze. Přesné datum není známé, má se tak stát mezi 23. – 27. červnem.

  

Toto načasování dává smysl, Microsoft obvykle dává výrobcům zařízení jeden až dva měsíce k náskok, aby stihli svá zařízení na novou verzi systému připravit. Do termínu vypuštění budou moci v Redmondu pracovat na QEF (quick engineering fixes), které mají opravit konkrétní problémy. Termín vypuštění se nejpravděpodobněji odehraje ve druhém srpnovém úterý, tedy 12. srpna.

 
Pravděpodobný plán aktualizací systému Windows (zdroj: FaiKee)

Poslední povýšení systému Windows balíčkem Update 1 přineslo zejména rozšířené možnosti pro práci myší v prostředí Modern UI, jaké novinky přinese Update 2, není jasné; comeback nabídky Start a možnost práce s okny má přijít až příští rok ve Windows 9. Kromě toho Microsoft již údajně pracuje na třetím aktualizačním balíčku pro Windows, který má přijít na jaře příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. pavel šmíd (neregistrovaný)

    tak to sem zvědavej co nam windous nachistal….:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).