Windows 8.1 Update 1 možná vyjde už na začátku dubna

Jak už jsme vás informovali, Microsoft minulý týden na tiskové konferenci v Barceloně představil významnou aktualizaci svého desktopového a tabletového operačního systému Windows 8.1. Ta má přinést kromě snížení hardwarových nároků především lepší optimalizaci pro ovládání pomocí klávesnice a myši. Joe Belfiore na videu níže vysvětluje změny v nové verzi, datum jejího oficiálního vydání nám ale prozatím zůstalo zatajeno.

Známý technologický publicista Paul Thurrott včera ale na Twitteru zveřejnil informaci od svých zdrojů z nitra Microsoftu, podle které vyjde aktualizace už na začátku dubna. Nejdříve se dočkají předplatitelé služby MSDN, na které by měl být Update 1 zveřejněn už 2. dubna, tedy v den zahájení vývojářské konference Build 2014. Ostatní uživatelé dostanou aktualizaci prostřednictvím Windows Update o týden později, konkrétně 8. dubna.

Pokud už se nemůžete dočkat, můžete se na vlastní riziko poohlédnout po některém sestavení Windows 8.1 Update 1, které už dříve uniklo na internet. Je velice pravděpodobné, že to prozatím poslední, o kterém jsme psali zde, se bude od finální verze lišit už jen minimálně.

Miroslav Havlíček

6 komentářů

 1. mceza (neregistrovaný)

  Musí mít člověk supertajné zdroje v Microsoftu, aby věděl, že Update 1 pravděpodobně vyjde na začátku dubna s takovým scénářem? Myslím, že i bez zdrojů to každý člověk, kdo trochu sleduje chování MS ví…

 2. mino (neregistrovaný)

  Som zvedavý čo to prinesie za vylepšenia pre tablet, lebo zatialľ môj tansformer book ako tablet moc použiteľný nieje.

  • Martin II (neregistrovaný)

   A co mu chyba aby bol pouzitelny ako tablet?

  • uni (neregistrovaný)

   Martin II (neregistrovaný): U klasické pracovní plochy uživatelské rozhraní vhodné pro ovládání před dotykovou obrazovku, u moderního rozhraní obsah a funkce.

  • Martin II (neregistrovaný)

   UNI: Teba som s nic nepytal. Tvoje „iNazory“ uz poznam.

  • janac_marek (neregistrovaný)

   Aky obsah a funkcie?

   Mam Lenovo Miix 2 a ako tablet je pouzitelny skvele. Zahral som si na nom aj GTA alebo Asphalt 8. Viem tam konzumovat obsah.

   Na vacsom tablete/ultrabooku sa da aj pracovat. Nevidim jedinu vyhodu v Android tabletoch (okrem mnozstva aplikacii, ale to je len otazka casu kedy sa to vyrvona, vid Windows Phone, stale viac sa priblizuje a ked to MS vo WP8.1 a W8.1 s update 1 zjednoti (aplikacie), tak to bude velky bonus).

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *